25 metrekareye 3 bin 500 lira isteyen mesken sahibi: Çok masraf yaptım

Posted by

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesindeki Düğmeciler Mahallesi’nde ofisten dönüştürülen yaklaşık 25 metrekarelik bir odaya 3 bin 500 lira kira isteyen Veli Budanmış, toplumsal medyada kendisine gösterilen reaksiyonlara “Emlakçının çabucak ilan vereceğini bilmiyordum, eski hali berbat lakin, boya badana yaptık çok masrafa girdik. Bir şahsa bu fiyat fazla gelir fakat, 3-4 kişi kalabilirler” diye konuştu.

‘BİRİ, ‘KEDİ BESLEYECEĞİM’ DEDİ, ONA VERMEDİM’

DHA’nın haberine göre Budanmış, “Oda 15 gündür ilanda. Fotoğrafları emlakçı çekti. Kendisine ‘Bu biçimde çekiyorsun ancak, ben tamirata sokacağım burayı’ dedim. Toplumsal medyaya düştüğünden haberim yok. Eski hali evet makus fakat, ben emlakçının direk koyacağını bilemedim. O biçimde aslında verilmezdi. Genelde tek kişi için arıyorlar, onlara da ağır geldiği için tutmadılar. Şimdiye kadar 5 kişi aradı. Depo için isteyen de oldu. Biri, ‘Kedi besleyeceğim’ dedi, ona vermedim” dedi.

Odaya boya badana yapıldıktan sonra 15 bin lira masrafı olduğunu belirten Budanmış, “Burası 25 metrekare var. Mutfak, tuvalet ve bir odası var. Dürüst olmak lazım 3 bin 500 diyoruz ancak, bekar olduğu için en az 3-4 kişi kalacak, bir bireye burası ağır gelir. Pak, düzgün biri olursa 2 bin 500 TL’ye de veririz” diye konuştu.

Kendisinin de bu türlü yerlerde çok kaldığını söyleyen Budanmış, mutfağa çay ocaklarındaki üzere havalandırma sistemi kuracağını, pencere ve kapıları boyayacağını anlattı. Budanmış bir ailenin bile mecburî olursa bu odada kalabileceğini belirtti. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.