Abdullah Avcı: Kasım ayından sonra çok öbür bir ekip olacağız

Posted by

UEFA Avrupa Ligi’nde seyircisi önünde Kızılyıldız ile karşılaşacak Trabzonspor’da Teknik Yönetici Abdullah Avcı ve Uğurcan Çakır basın toplantısı düzenledi.

UEFA Avrupa Ligi H Kümesi ikinci maçında Trabzonspor konutunda Kızılyıldız’ı konuk edecek. Bordo mavililerde Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı ve kaptan Uğurcan Çakır Kızılyıldız maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Avcı, ”İyi bir ekibiz. Geçen dönem yaptığımızdan daha düzgününü yapabiliriz. Bu mevzuda iddialıyım” dedi.

UEFA Avrupa Ligi H Kümesi ikinci müsabakasında Trabzonspor meskeninde Kızılyıldız’ı konuk edecek. Bordo mavililerde Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı ve Uğurcan Çakır Kızılyıldız maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Bordo mavililerde berbat gidişatı pahalandıran ikili değerli açıklamalarda bulundu. İşte Abdullah Avcı’nın ve Uğurcan Çakır’ın açıklamalarından satır başları;

ABDULLAH AVCI: İDDİALIYIM

“Bence kadro savunmasından çok, ataktayken savunma güvenliğinde sorun yaşıyoruz. Son iki maçta, grup savunmasının temellerini attık. Türkiye’de daima en az gol yiyen grupları oluşturduk ve bunu savunma yaparak oluşturmadık. Bir geçiş periyodu yaşıyoruz. Motivasyon bunun küçük bir modülü. Alanda yaptığımız tekrarlar kıymetli. Toplamda 10 resmi maç oynadık. Geçen hafta 3 deplasman yaptık. Bu kolay değil. 7-8 oyuncumuz da değişti. Yeterli bir grubuz. Geçen dönem yaptığımızdan daha düzgününü yapabiliriz. Bu mevzuda iddialıyım. Benim yolum uzun, oyuncuların da o denli. Biz âlâ bir ekibiz. Bilhassa kasım ayından sonra çok öteki bir ekip olacağız. Üstümde bir baskı hissetmiyorum. Trabzonspor taraftarları bize yalnızca çok hoş hisler hissettirdi. 21 ay sıkışmış bir güç var. Bence o biraz boşalsın, beşerler rahatlasınlar. Tahminen bu tenkitlerden cebimize koyabileceğimiz şeyler de çıkar. Günlük, anlık sonuçlarla yaptıklarımızı bir anda yıkıp atamayız. Bizim yolumuz uzun. Yarın akşam Kızılyıldız karşısında kümedeki varlığımızı en güzel halde hissettirip, kazanarak kümede tekrar tezli hale gelip yolumuza devam etmek istiyoruz.”

UĞURCAN ÇAKIR: İÇ ALANDA HER MAÇIN FAVORİSİYİZ

Avcı’dan sonra kelam alan Uğurcan Çakır ise, “Zor bir maç olacak lakin taraftarımızın dayanağıyla puan ya da puanlarla başlamak istiyoruz. Küme etabına uygun başlamadık. Bunlar olabiliyor. İç alanda her maçın favorisi biziz. Bazen maç içinde hisler karışabiliyor. Bana yakışmayan bir frikik golü yedim. Adana Demirspor maçında yediğim frikik golü bana yakışmadı. Saha içinde bazen his değişimleri yaşanabiliyor” açıklamalarında bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.