Bahçeli anket şirketlerine çıkıştı: Bizim anketimiz 85 milyonun duasıdır

Bahçeli anket şirketlerine çıkıştı: Bizim anketimiz 85 milyonun duasıdır

Posted by

Partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkanı Bahçeli, seçim anketlerine tepki gösterdi. MHP’nin düşük oy oranını ‘itibarsızlaşma’ çabası olarak gören Bahçeli, “Kiralık anket şirketlerine aldanıp siyaset yapmak aklın inkarıdır. Bizim anketimiz 85 milyon Türk insanının duasıdır” dedi.

SİYASET 29.03.2022 10:45

Bahçeli anket şirketlerine çıkıştı: Bizim anketimiz 85 milyonun duasıdır

Abone Ol google-news

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor. Konuşmasında partisinin hızla gerilemeye devam eden oy oranından kamuoyu araştırma şirketlerini sorumlu tutan Bahçeli, “Bizim kiralık anket şirketlerinden öğrenebileceğimiz bir şey yoktur. Hamdolsun biz inkarcı değiliz. Bizim anketimiz 85 milyon Türk insanının duasıdır” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

“Milliyetçi Hareket Partisi’nin vizyonu kısıtlı, kırılgan bir çerçevede tamamlanamaz. Milletimiz ne diyorsa sözümüz odur. Cumhuriyetin 100 yıl dönümü olan 2023 Türkiye’nin karar yılıdır. Şunu bir defa inanç ve iddiayla söylemek isterim ki MHP’yi itibarsızlaştırmaya, oy oranının iniş halinde olduğunu göstermeye çabalayan kim varsa 2023’de nal toplayacak, bozguna uğrayacaktır. Algı operasyonları bize sökmez. Bir gerçek vardır ki MHP’nin kaderi, milletin kaderi, varlığı Türk’ün ebedi varlığıyla bir ve aynıdır. Bizim kiralık anket şirketlerinden öğrenebileceğimiz bir şey yoktur. Hamdolsun biz inkarcı değiliz. Bizim anketimiz 85 milyon Türk insanının duasıdır. Bizim hakkımızda tek söz sahibi büyük Türk milletidir. Nehir olmayan yerde balık avına çıkanlar bizimle boy ölçüşemez.

‘2023 HAZİRANA KADAR DURMAYACAĞIZ’

Bizim hakkımızda tek söz ve karar sahibi büyük Türk milletidir. MHP Türk milletinin parlak geleceğinin müjdesidir. Biz Türkiye’nin her yerindeyiz, vatanımızın her yöresindeyiz. 19 Şubat’ta başladığımız toplantılarımızı geçtiğimiz hafta tamamladık. CHP’ye oy veren kardeşlerimize partinin ne hale düştüğünü üstüne basa basa ifade ettik. 131 seçim bölgesinde CHP’nin yakalandığı amansız hastalığı anlattık. Bu vesileyle tüm teşkilatlarımızı kutluyorum.

Huzurlarınızda bütün belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. hayırlı ve güzel haberlerini beklediğimi dile getiriyorum. Biz 2023 yılının Haziran ayına kadar durmayacağız. Sürekli 1 adım önde olmanın gayreti içerisinde olacağız. Bir günümüzü diğeriyle eşit olmasına göz yummayacağız.

RUSYA – UKRAYNA SAVAŞI

Terörizmin sancıları, aşırı ideolojilerin sakatlıkları, başarısız devletlerin savrulmaları, kitlesel ve düzensiz göçlerin neden olduğu sorunlar hiçbir coğrafya ile sınırlı değildir. Bugünkü dünya tablosunda sayıları 85 milyona ulaşan insan, sığınmacı ya da mülteci durumuna düşmüştür. Rusya Ukrayna savaşı nedeniyle Türkiye’ye sığınan Ukraynalı sayısı 65 bini bulmuştur.

Silahların konuştuğu yerde insanlık susmaktadır. Savaş demek kıtlık demektir, yokluk demektir, tehdit demektir. Elbette haklı bir bahanesi olmayan, meşru bir temele dayanmayan bir savaşın kazançlı çıkanı da olmayacaktır. Neticesi ne olursa olsun her savaşın kaybedeni insani değerlerdir. Rusya-Ukrayna arasındaki çatışmaların küresel enerji ve emtia fiyat artışlarını nasıl tetiklediği, salgının yaraları henüz sarılmamışken hayat pahalılığını nasıl tırmandırdığı ortadadır.

Küresel gıda ihracatının neredeyse yüzde 25’i Rusya’nın tekelindedir. Bu ülke tek başına yılda 44 milyon ton buğday ihraç etmektedir. Rusya-Ukrayna’nın buğday ihracatının durdurduğunu açıklaması felaket habercisidir.

‘DIŞA BAĞIMLILIĞA SON VERİLMELİDİR’

Ülkemiz şartlarına uygun olarak yüksek verim ve kalitede tohum, fide, fidan ve damızlık hayvan yetiştirilmeli ve dışa bağımlılığa son verilmelidir. Türkiye kimseye minnet edecek ülke değildir. Türkiye tahıl ambarıdır. Allah rızkımızın kefilidir. Milli seferberlik ruhuyla, eşsiz dayanışma ruhuyla siyasi sorumluluk sahibi herkesin görevidir.

Ayrıntılar geliyor…

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.