Bahçeli: Türkiye Madrid’de istediğini aldı

Posted by

İspanya’nın başşehri Madrid’de yapılan NATO Tepesi kapsamında, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö, İsveç Başbakanı Andersson ve NATO Genel Sekreteri Stoltenber bir ortaya geldi.

Dörtlü doruktan mutabakat çıktı. Üç ülke 10 unsurluk memorandum imzaladı. Buna nazaran; Türkiye, Finlandiya ve İsveç terör örgütlerinin faaliyetlerini engellemek için işbirliğini artıracak.

Karara ait MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli bir açıklama yaptı. Dışişleri bakanları tarafından imzalanan metnin Türkiye için ulusal bir muvaffakiyet olduğunu söyleyen Bahçeli, “Madrid’de gerçekleşen dörtlü dorukta Türkiye’nin güvenlik telaşları giderilmiş; haklı tezleri, yasal teklifleri, terörle uğraş kararlılığı tasdik ve tescil edilmiştir” dedi.

“TARİHİ BİR KARAR”

Bahçeli, “Uluslararası bir tertibin bünyesinde birinci sefer FETÖ’nün, PYD ve YPG’nin terör örgütü olarak tanımlanması, bu çerçevede İsveç ve Finlandiya’nın anılan terör örgütlerine dayanak sağlamayacaklarını yazılı garantiyle taahhüt etmeleri tarihi bir karardır” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.