Bayramda Kemer’in nüfusu 4 kat arttı

Posted by

Antalya’nın 45 bin nüfuslu Kemer ilçesi, Kurban Bayramı’nda nüfusunun 4 katı yerli ve yabancı turisti ağırladı. Kemer Tanıtım Vakfı Lideri Volkan Yorulmaz, “Zor geçen birkaç yılın üzerine nefes oldu diyebiliriz” sözünü kullandı.

Antalya’da 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde otellerde yer bulmak imkansız hale geldi. Kentin değerli turizm destinasyonlarından olan 45 bin nüfuslu Kemer ilçesinde ise sayılar neredeyse nüfusun 4 katını buldu.

Yerli ve yabancı turistlerin doldurduğu Kemer’de günlük olarak 150 bin kişi ağırlanırken, ilçeyi günübirlik olarak ziyaret edenlerin sayısı ise 20 bin civarında oldu.

“TURİZMCİNİN YÜZÜ GÜLDÜ”

Kemer Tanıtım Vakfı Lideri Volkan Yorulmaz, “Pandeminin devam edişi ve Rusya ile Ukrayna ortasında yaşanan tatsız durumlar turizmi etkiledi. Nisan ve mayıs aylarının biraz kuvvetli geçmesine karşın haziran prestijiyle tüm pazarların da hareketlenmesiyle turizm istenilen randımana geldi diyebiliriz. Temmuz ayı ve bayramla birlikte de en pik periyodunu yaşıyoruz. Şu an Kemer’de doluluklar yüksek. Turizmcinin yüzü bu manada güldü” dedi. (DHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.