Beşiktaş’tan ayrılan Kenan Karaman: ‘Islıklanmamı unutamıyorum’

Posted by

Avrupa’da transferin son gününde Beşiktaş’ta sürpriz bir gelişme yaşandı… Siyah beyazlıların geçen yıl Fortuna Düsseldorf’tan Transfer ettiği Kenan Karaman Schalke’ye transfer oldu.

Kenan’ın sürpriz ayrılığının nedeni siyah beyazlı taraftarların kendisine karşı tavrı oldu. Geçen haftaki Sivas maçında oyuna girerken taraftarların ıslıkladığı ulusal futbolcu büyük ıstırap yaşarken tıpkı gece saat 02.00 sularında lider Ahmet Işık Çebi’yi telefonla arayarak “Başkanım tribünlerin beni yuhalamasına çok üzüldüm, gözüme uyku girmiyor. Bu türlü devam edemem, ayrılmak istiyorum” dedi. Oyuncusunu teselli etmeye çalışan Çebi ise “Sen disiplinli bir oyuncusun. Biz senden çok mutluyuz, bırakmak istemiyoruz” dedi.

“TARAFTAR BENİ İSTEMİYOR”

Başkan Çebi’nin kalması tarafındaki kelamlarına rağmen Kenan kararlıydı:

“Başkanım beni bırakın. Ne kadar alacağım varsa da siliyorum. Lütfen bonservisimi verin. Bu saatten sonra istenmediğim yerde kalamam. Sizin ve idarenin ardımda olduğunuzu biliyorum lakin taraftar istemezken kalmamın manası yok.”

BEŞİKTAŞ’TAN ALDIĞININ YARISINA İMZA ATTI

Tüm alacaklarından vazgeçen Kenan’ın kontratı karşılıklı olarak feshedilirken Kenan Beşiktaş’tan aldığı fiyatın yarısına Schalke’ye imza attı.

“O YANSILARI HİÇ UNUTAMAM”

Kenan Karaman, ayrılığıyla ilgili Hürriyet’ten İsmail Er’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Beşiktaş’a gelirken pazarlık yapmadım. Ne söyledilerse ‘Evet’ dedim. Lakin taraftarlar bir türlü beni benimsemedi. Sivasspor maçında oyuna girerken ıslıklanmamı unutmayacağım. Beşiktaş’a hizmet etmek için geldim. Yararlı olmak için elimden gelen bütün çabayı gösterdim. Artık Almanya’ya dönüyorum. Herkese elveda. Haklarını helal etsinler.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.