Bodrumda deniz pırıl pırıl oldu

Bodrumda deniz pırıl pırıl oldu

Posted by

Paylaş

Bodrum’un tüm koyları her yıl yaza hazırlık kapsamında Bodrum Belediyesi dalgıçlarının katılımıyla tüm koylar teker teker temizleniyor.

Paylaş

Belediye dalgıçları deniz dibinde temizlik yaparken öğrenciler ise koyları temizliyor. Bu hafta Gümbet Koyu’nu temizleyen dalgıçlar yaklaşık 1 ton katı atığı denizin dibinden çıkardı.

Paylaş

Sahil kenarından temizlik yapan Bodrum Belediyesi temizlik işleri personeli ve öğrenciler de poşet poşet çöp topladı. Denizin dibinden en çok çam şişe ve araç lastiği çıkarken, klozet ve birçok ev eşyası çıktı.

Paylaş

12 dalgıcın deniz dibinden topladığı atıklar çocuklara da gösterilerek, çevre temizliğinin ne kadar önemli olduğu anlatıldı.

Paylaş

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Engin Doğan, “Geçen yıl Gümbet’te 634 kilogram atık topladık. Bu yıl sanırım biraz daha fazla çıkacak. Bu yıl aşırı yağmur yağdı. Sokaklarımıza gelişigüzel atılan metaller hepsi yağmurla beraber denize ulaştı. Özellikle dere yataklarının olduğu yerde çok fazla atık var. İnsan gücüyle kaldırılamayacak atıklar çıkıyor. Bunlar bizi çok üzüyor. Bizim tek istediğimiz vatandaşlarımızdan atıklarını gelişigüzel atmamaları. Atılan gelişigüzel atıklar daha sonra denize kadar ulaşıyor” dedi.

Paylaş

İHA

çevre etkinliği

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.