Borsa güne yükselişle başladı

Posted by

Açılışta BIST 100 endeksi, evvelki kapanışa nazaran 3,57 puan ve yüzde 0,15 kıymet kazanarak 2.454,41 puana yükseldi.

Bankacılık endeksi yüzde 0,03 ve holding endeksi yüzde 0,21 artış kaydetti. Dal endeksleri ortasında en fazla kazandıran yüzde 1,32’yle finansal kiralama, faktoring, tek kaybettiren yüzde 0,04’lük sonlu düşüşle irtibat oldu.

BIST 100 endeksi, dün yüzde 1,35 bedel kazanarak günü 2.450,84 puandan tamamladı.

TCMB’NIN FİNANSAL İSTİKRAR RAPORU BEKLENİYOR

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırımlarında esnek davranılarak gerekirse eylül ayında beklemeye geçilebileceği biçiminde yorumlanan toplantı tutanaklarının hisse piyasalarında olumlu karşılandığını söyledi.

Bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın finansal istikrar raporunun izleneceğini aktaran analistler, ayrıyeten piyasalar kapandıktan sonra yayımlanması beklenen milletlerarası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Türkiye değerlendirmesinin de gündemin odağında bulunduğunu tabir etti.

Analistler, yurt dışında ise ABD’de açıklanacak ferdî gelir ve harcamalar datalarıyla ülkede enflasyonun martta tepe yapıp yapmadığına dair belirsizliklerin giderilmeye çalışılacağını vurgulayarak, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 2.350 puanın dayanak, 2.470 ve 2.500 düzeylerinin direnç pozisyonunda olduğunu bildirdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.