CHP’li başkanın malı Akit’in çenesini yordu… Milletvekili de ortak çıktı… Odatv açtı, sordu: Dava yolda

Odatv-Özel

Yeni Akit gazetesi, Zekeriya Say imzasıyla Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in mal varlığına ilişkin bir haber yayımladı.

Haberde, “Belediyeden aylık 50 bin TL başkanlık maaşı alan Keskin ve ailesinin, kısa sürede yaklaşık yüz milyonlarca liralık devasa bir servet biriktirdiği öğrenildi.” ifadelerine yer verildi.

CHP’li Şişli Belediye Başkanı Keskin’in, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile ortak şirket kurduğu öne sürüldü.

ODATV SORDU DAVA YOLDA

Odatv, Akit’in haberini CHP’li Belediye Başkanı Muammer Keskin’e sordu.

Belediye yetkililerinden edinilen bilgiye göre Başkan Keskin, Yeni Akit gazetesi hakkında dava açacak. Dava açılmasının ardından ise basın açıklaması yapılacak.

Tüm aramalarımıza ve mesajlarımıza rağmen CHP’li Oğuz Kaan Salıcı’ya ulaşamadık.

Akit’in haberinin bir bölümü şöyle:

“Belediyeden aylık 50 bin TL başkanlık maaşı alan Keskin ve ailesinin, kısa sürede yaklaşık yüz milyonlarca liralık devasa bir servet biriktirdiği öğrenildi. Ardahan doğumlu olan ve uzun yıllar çeşitli kuruluşlarda görev yapan CHP’li Keskin’in belediye başkan olduktan sonra aralarında Sahraicedit Mahallesinde bulunan ve ortalama fiyatı 25 milyon liradan başlayan 16 katlı apartmandaki dairesi dahil çok sayıda gayrimenkulü olduğu belirlendi. Resmi belgelere yansıyan ve fiyatı dudak uçuklatan taşınmazlardan bazıları şöyle:

Ortamalama daire fiyatlarının 25 milyon liradan başladığı Kadıköy İlçesi Sahraicedit Mahallesi 3162 Ada, 213 Parselde, bir adet daire.

Kadıköy Zühtüpaşa Mahallesi 289 Ada, 3 Parselde kayıtlı bin 407 metrekarelik arsa üzerine bahçeli kargir apartman.

Kağıthane Merkez Mahallesi 5573 Ada, 20 Parselde kayıtlı 526 metrekare arsa.

Şişli Meşrutiyet Mahallesi 953 Ada, 28 Parselde, üzerinde 4 dükkanı ve 12 dairesi olan 6 katlı kagir apartmanda bir mesken.

Şişli merkezde 1031 Ada, 81 Parselde 259.50 metrekare arsa üzerine kurulu kargir apartmanda bir kat mülkiyeti.

Gaziosmanpaşa İlçesi Küçükköy Mahallesi 17863 parselde, bir adet konut.

Anamur ilçesi Ören/Batıkent mahallesi 437 Ada, 2 Parselde bir adet konut.

Ardahan Merkez Halilefendi Mah. 127 Ada, 187 Parselde bir adet tarla.

Ardahan Merkez Halilefendi Mah. 138 Ada, 61 Parselde bir adet tarla.

Ardahan Merkez Halilefendi Mah. 359 Ada, 60 Parselde bir adet tarla.

SALICI İLE ORTAKLIK

CHP’li Şişli Belediye Başkanı Keskin’in, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile ortak şirket kurduğu belirlendi. Keskin’in ve Salıcı’nın, restoran ve yiyecek hizmetleri alnında hizmet veren Eylül Turizm Sanayi ve Gıda Dış Ticaret Limited Şirketi adında ortak şirket kurduğu bildirildi. Münferiden müdürlüğünü Merve Emek’in yaptığı şirketin eski ortakları arasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile Elif Ece Salıcı’nın yer aldığı kaydedildi.

Ayrıca Muammer Keskin’in oğlu Volkan Keskin ile kızı Derya Demirel’in üzerinde de kayıtlı taşınmazların bulunduğu belirlendi. Kiraların aylık 50 bin liradan başladığı Bomonti Anthill plazada ofisi bulunan Volkan Keskin adına Kadıköy Zühtüpaşa’da, Münir Nurettin Selçuk caddesinde, 40 milyon lira değerinde denize sıfır bir daire kayıtlı olduğu belgelendi. Keskin’in kızı Derya Demirel’in de babası belediye başkanı olduktan sonra Çeşme’de, 509 metrekare alanında 35 milyon lira değerinde denize sıfır villa satın aldığı ifade edildi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx