Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan orman çalışanlarına teşekkür

Posted by

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Hisarönü Mahallesi’nin Bördübet mevkisinde 21 Haziran’da başlayan ve dün denetim altına alınan orman yangının akabinde soğutma çalışmalarını sürdüren takımlarla Değirmenyanı mevkisindeki Yangın Yönetim Merkezi’nde akşam yemeğinde bir ortaya geldi.

Kiriçci, yemek sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı imajlı aradı.

Görüşmede gruplara seslenen Erdoğan, dün prestijiyle son basamağına geçilen uğraşın muvaffakiyetle bitirildiğini söyledi.

“HERHANGİ BİR OLAY CEREYAN ETMEDEN BU İŞİ BİTİRDİNİZ” 

Erdoğan, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bir mevt, yaralanma, rastgele bir olay cereyan etmeden bu işi bitirdiniz. Ancak 4 bin 500 hektar alan ziyan gördü. Alışılmış buraları dikim yapmak suretiyle yine ihya edeceğiz. Gerek Orman Genel Müdürlüğümüz gerek tüm sivil toplum kuruluşlarımızla vereceğimiz gayretle bu işi başaracağımıza inanıyorum. Bilhassa pahalı Tarım ve Orman Bakanım ve İçişleri Bakanımızın buradaki uyumuyla ve çalışanlarımızın çalışmasıyla söndürdüğümüz bu sürecin sona ermesi beni, ailemi ve bütün milletimi inanıyorum ki çok çok keyifli etmiştir. Sizlere şahsım ve milletim ismine çok teşekkür ediyorum.”

“ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN”

Bakan Kirişci de yangının tespit edilmesinden sonra 8 dakika üzere kısa bir müddette müdahalede bulunulduğunu ve gerekli çalışmanın çabucak yapıldığını lisana getirdi.

İlerleyen saatler içerisinde hava, kara ve insan gücünün de arttığına işaret eden Kirişci, yangında dün ve bugün soğutma çalışması yürütüldüğünü söz etti.

Çalışmalara katılan tüm gruplara şükranlarını sunan Kirişçi, “Allah sizlerden razı olsun. Düzgün ki varsınız, yeterli ki sizin üzere kardeşlerimiz bu ülkenin evlatları olarak bugün güç kurallarda irade ortaya koyuyor ve uğraş içerisinde bulunuyor” diye konuştu.

KAYNAK: AA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.