Galatasaray’da şampiyonluk ışığı Mertens

Posted by

Galatasaray’a transfer olması beklenen Dries Mertens, bu dönem 3.5 milyon Euro garanti fiyat alacak. Cimbom şampiyon olursa kontratı birebir fiyattan bir dönem daha uzayacak. Mutabakatta bonuslar da bulunuyor.

Galatasaray, Dries Mertens transferini bitirmeye çok yakın. Bir Napoli efsanesi olan 35 yaşındaki Belçikalı atak oyuncusuna opsiyonlu bir kontrat sunuldu. Birinci etapta 5 milyon Euro talep eden Mertens de yeni formül üzerine taleplerini indirdi. Belçikalı’nın kontratı bir artı bir yıllık. Mertens, birinci dönem 3.5 milyon Euro fiyat alacak. Galatasaray şampiyon olursa mukavele tıpkı sayıdan bir dönem daha otomatikman uzayacak. Kontratta ‘bonus’lar da olacak. Sarı-kırmızılılar, asıl bölgesi santrfor olan lakin hamle sınırının her bölgesinde oynayabilen Mertens’i transfer ederse 10 numara desteğini erteleyecek.

MORUTAN PISA’YA GİTTİ

Galatasaray Rumen futbolcu Olimpiu Morutan’ı 150 bin Euro bedelle İtalya Serie B kadrolarından Pisa’ya kiraladı. Dönem sonunda ise oyuncunun 5.5 milyon Euro mecburî satın alma opsiyonu var.

TORREIRA’DA SÜREÇ TAMAM

Sarı-kırmızılı yöneticiler, Lucas Torreira’nın menajeri Oscar Betancourt ile dün akşam bir ortaya geldi. Taraflar, transfer masasında prensip muahedesine vardı. Üç yıllık kontrat, 3.6 milyon Euro garanti fiyat ve bir dizi ek unsur kontratta yer alacak. Taraflar kimi evrak işlerinin halledilmesinin akabinde resmi mukaveleyi imzalayacak. Torreira’nın kulübü Arsenal ile 5.6 milyon Euro üzerinden kelamlı mutabakat sağlanmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.