‘Güvenlik kaynakları’ndan Zaho açıklaması: Dezenformasyon

Posted by

ANKARA – Kürdistan Bölgesel İdaresi’ne (KBY) bağlı Duhok kentine yapılan ve en az 8 kişinin öldüğü, 23 kişinin yaralandığı bombardımana ait resmi kaynaklardan yalnızca Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yaptı.

TSK hususa ait sessizliğini korurken, taarruz sonrası ‘güvenlik kaynakları’ olarak dolanıma sokulan haberlerde patlamanın ‘TSK akınları sonucu yaşandığı’ savları yalanlandı.

Anadolu Ajansı’nın da servis ettiği haberlerde şu sözler yer aldı:

“Irak’ın kuzeyinde Parakh köyü civarında bir patlama sonucunda ölen ve yaralanan beşerler olduğuna dair kimi bilgiler alınmıştır.
Terör örgütü PKK/KCK yanlısı yayın yapan medya organlarında ise TSK’nın, Duhok’ta düzenlediği kelamda atışlar nedeniyle sivillerin hayatını kaybettiği tarafında haberlere rastlanmaktadır.
Güvenlik kaynakları, hususa ait açıklamasında, Irak’ın kuzeyindeki operasyonlar sonucunda terör örgütünün dağılma noktasına geldiğini, örgütün içinde bulunduğu güç durumdan kurtulmak için palavra, dezenformasyon üzere ahlak dışı yollarla çıkış arayışında olduğunu bildirdi.
Terör örgütü PKK/KCK’nın temiz sivilleri amaç aldığı, bölge halkının köylerine, tarla ve bahçelerine gidemediği gerçekleri biliniyorken bu çeşit haberlerin, dikkatleri dağıtmak, algı oluşturmak için gayeli ve taraflı olarak yayınlandığı kaydedilerek, kelam konusu olayın teröristler tarafından düzenlendiğinin anlaşıldığı söz edildi.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.