Hep Erdoğan’a diyorlardı, şimdi Kılıçdaroğlu’na döndü: Sultansın!

  • HABER7

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tasfiye etmek için düğmeye basan muhalifler her yolu deniyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “değişim” diyerek öne atıldığı, Gürsel Tekin’in “Çekilirse ben varım” sözüyle bayrak açtığı, Murat Karayalçın, Engin Altay ve Gürsel Erol’un içeriden, Yılmaz Ateş ile Mehmet Sevigen’in dışarıdan hamlelerde bulunduğu CHP’de fondaş medyada da Kılıçdaroğlu’na kuşatma operasyonu düzenleniyor. Hemen her gün Kılıçdaroğlu aleyhine bir kampanyanın düğmesine basıldığı CHP’de muhalefet yeni bir slogan etrafında kenetleniyor: Sultanlık!

Kemal Kılıçdaroğlu muhaliflerinin yeni silah olarak sultanlık ve padişahlık ifadesini kullanması dikkatlerden kaçmıyor.

  • Yıllardan beri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a itham olarak yöneltilen sultanlık/padişahlık argümanı, siyasi kariyeri seçim başarılarıyla dolu olan Erdoğan üzerinde hiçbir zaman etkili olmadı.
  • Türkiye halkının padişahlara hürmetini azaltmak için kullanılan bu tabir ile sultanlık ve padişahlık “hakaret” ifadesi olarak zihinlere yerleştirilmek isteniren, Batı’da var olan krallık ise sürekli “yücelik” manasında kullanılıyor.

CHP medyasının fonlu gazetelerinden Cumhuriyet’in köşe yazarı Bedri Baykam’ın önceki gün makalesinin başlığına çıkardığı “padişahlık” ithamı, bugün CHP Ulusal Birlik Hareketi’nin yazılı açıklamasında da yer aldı.

BAYKAM: PADİŞAHLIĞIN DEVAMI

Bedri Baykam’ın 8 Haziran’da Cumhuriyet’te yayınlanan “Konu istifa değil sayın Kılıçdaroğlu, CHP’nin padişahlığı terk etmesi” başlıklı yazısında şu ifadeler kullanıldı:MUHALİFLER: KILIÇDAROĞLU SULTAN GİBİ

Aynı paralelde söylem geliştiren parti içi muhalefet de Kılıçdaroğlu’nu “sultanlıkla” suçladı. CHP Ulusal Birlik Hareketi adına yazılı açıklama yapan CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, şunları söyledi:

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir