Herkesin gözü buradaydı! Dünya basını Türkiyedeki zirveyi böyle...

Herkesin gözü buradaydı! Dünya basını Türkiyedeki zirveyi böyle…

Posted by

Paylaş

İngiliz Daily Mail gazetesi, kritik zirveyi Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un “Rusya Ukrayna’ya saldırmadı” açıklaması ile öne çıkarırken aynı şekilde Lavrov’un, ‘doğum hastanesine bombalı saldırı’ haberlerini yalanladığı kısmı da ekledi.

Paylaş

İngiliz The Guardian ise Antalya’da gerçekleştirilen zirveden ateşkes için olumsuz cevap çıktığını belirterek, çatışmaların gölgesinde gerçekleştirilen bu zirve esnasında AB liderlerinin Versay’daki görüşmeye hazırlandıklarını yazdı.

Paylaş

İngiliz menşeili BBC, kritik zirvede ateşkes için adım atılamadığını duyurdu.

Paylaş

ABD’li CNBC ise Rusya ile Ukrayna arasındaki kritik görüşmenin ateşkes ve siviller için güvenli geçit oluşturma konusunda başarısızlıkla sonuçlandığını yazdı.

Paylaş

ABD menşeili AP haber ajansı, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba’nın, Moskova ve Kiev’in üst düzey diplomatları arasındaki görüşmelerin, Rusya’nın işgalinin ardından Ukrayna’daki savaşı sona erdirme konusunda hiçbir ilerleme sağlamadığını söyledi açıklamasına yer verdi.

Paylaş

Al Jazeera, manşet haberinde “Rusya-Ukrayna görüşmeleri: Ateşkes yok, Lavrov Batılı ülkelere ateş püskürdü” başlığını taşıyor. Ünlü yayın kuruluşu, “Ukrayna’da kayıplar artarken Türkiye’deki üst düzey randevu ateşkes anlaşması olmadan bitti” ifadesine yer verdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.