iOS 16 ne zaman çıkacak? Kesin tarih belli oldu… iOS 16 güncellemesi ile gelecek yenilikler!

Posted by

Apple’ın dün akşam düzenlediği Far Out etkinliği birbiri ardına yapılan duyurularla doluydu. Apple Watch 8 ve Ultra, iPhone 14 serisi ve AirPods Pro’nun yeni neslini ardı ardına gördük. En çok merak edilen, hiç kuşkusuz iPhone 14 serisi idi ve seri, kutudan iOS 16 ile çıkacak. Ancak mevcut nesil iPhone kullanıcılarının iOS 16 güncellemesini ne zaman alacakları şimdiye dek net olarak bilinmiyordu. Bu nedenle iOS 16 ne zaman çıkacak? sorusu bir süredir çok merak edilenler arasındaydı.

iOS 16 NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE ÇIKACAK?

Neyse ki artık kesin bir tarihe sahibiz ve tarih oldukça yakınımızda: iOS 16, 12 Eylül’de indirmeye sunulacak.

Apple’ın iPhone 14 ve 14 Plus’ı tanıttığı basın bülteninde şöyle yazıyor: “iOS 16, 12 Eylül Pazartesi günü ücretsiz bir yazılım güncellemesi olarak sunulacak.” Dolayısıyla, iPhone 8 ve üzeri bir kullanıcıysanız, Apple sizin için en son iOS sürümünü 12 Eylül’de yayınlayacak.

Aynı tarihte, Apple Watch için WatchOS 9’un da yayınlanmasını bekleyebiliriz. iPad kullanıcıları ise, iPadOS’un yayınlanması için biraz daha beklemek zorunda kalacak gibi görünüyor.

Güncellemeyle birlikte widget ekleme ve görünümünü özelleştirme yeteneği ve kilit ekranında çeşitli iyileştirmeler geliyor. Apple açıklamasında kilit ekranı için “Kilit Ekranınızı kişiselleştirmenin yepyeni yollarıyla iPhone’unuzu kendinize özel yapın. Bir bakışta bilgi almak için favori fotoğrafları sergileyin, yazı tipi stillerini özelleştirin ve bir dizi widget görüntüleyin. Artık her biri benzersiz bir arka plana ve stile sahip farklı Kilit Ekranları oluşturabilir ve bunlar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. İlham almak için önerilen fotoğraflar ve temalı koleksiyonlar içeren bir duvar kağıdı galerisine göz atın” diyor.

Ayrıca gönderilen mesajları düzenleyebilir ve geri çağırabilir (bazı sınırlamalarla), fotoğrafları ailenizle paylaşmak için yeni iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığını kullanabilir ve eklenen yeni yeteneklerle birlikte videolardan ve fotoğraflardan metin almak için Canlı Metin özelliğini kullanabilirsiniz. .

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.