Kadıköy’de müsaadesiz yürüyüşe müdahale: 70 gözaltı

Posted by

Terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı HDP’nin davetiyle, Öcalan’a takviye için ‘Gemlik Yürüyüşü’ne katılacak olanlar, otobüslerle Bursa’nın Gemlik ilçesine gitmek üzere saat 13.00’de Kadıköy Bahariye Caddesi’nde toplandı.

Uyarılara karşın yürüyüş yapmak isteyen kümeye polis müdahale etti. 70 kişi gözaltına alındı.

Valilikten açıklama

DHA’nın haberine nazaran; İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Bugün HDP organizesinde Bursa’nın Gemlik ilçesinde düzenlenecek harekete katılmak üzere Sancaktepe, Maltepe ve Kadıköy ilçelerimizden araç kaldırılacağı ve müsaadesiz yürüyüş yapılacağı bilgisi alınmıştır. Kadıköy ilçemizde müsaadesiz toplu yürüyüş yapan ve ortalarında HDP ve DBP Milletvekillerinin de bulunduğu kümelere, aksiyonlarının yasal olmadığı ihtar edilerek, gerekli ikazlarda bulunulmuştur. 2911 Sayılı Yasaya karşıtlık teşkil eden aksiyonların durdurulmasına yönelik ihtarları dikkate almayan, vazifeli memurlara dirençle karşılık vererek, toplu yürüyüşte ısrar eden ve taşkınlık yapan kümelere müdahale edilerek 70 kişi gözaltına alınmıştır. Ayrıyeten kümeleri provoke ederek, vazifeli polis memuruna yumruklu hücumda bulunan DBP Milletvekili Salihe Aydeniz hakkında kabahat duyurusunda bulunulmuştur” tabirlerine yer verildi.

Süleyman Soylu, polise saldıran HDP’li vekilin görüntüsünü paylaştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Bursa ve İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yapılmak istenen müsaadesiz yürüyüşlere müsaade etmediklerini belirtti.

Soylu, terörist cenazesine de terörist başı için yürümek isteyene de müsaade etmeyeceklerini bildirdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.