Kağıthane’de boşanma aşamasındaki eşini öldürdü: Kavga sırasında kontrolümü kaybettim

İHA

İstanbul Kağıthane’de 14 Ocak 2023 tarihinde boşanma aşamasında olduğu eşi Sultan Barut’u barışma teklifini reddetmesi üzerine yanında getirdiği bıçakla öldürdüğü iddia edilen şüpheli Şener Barut, hakim karşısına çıktı.

İstanbul 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Barut’un yargılanmasına başlandı.

Duruşmaya iki tarafın avukatları dışında maktul Sultan Barut’un annesi Neriman Ovaç ile babası Murat Ovaç da müşteki sıfatıyla katıldı.

Beraatini talep eden Şener Barut, bıçağı tehdit etme düşüncesiyle yanına aldığını söyledi.

“Erkekliğime laf etti, göüzümü kapatıp bıçağı vurdum”

Duruşmada savunma yapan sanık Şener Barut, eşinin kendisini aldattığını düşündüğünü öne sürerek “Eşimle boşanma davamız devam ediyordu. Olay günü bana çocukları görmeye gelmek istediğini söyledi. Abimin Çağlayan’daki evine gittik. Aynı gün eşimle buluşmadan önce bir oyuncakçının olduğu alışveriş merkezinden 1 adet bıçak almıştım.

Bıçağı çocuklarımı alabilmek için gerekirse tehdit ederim düşüncesiyle almıştım. Abim eksi 3 bodrum katında oturmaktadır, oraya gittik. Eşim ve çocuklar apartmanın ön tarafından aşağıya indiler. Ben abimle aram olmadığı için apartman boşluğunda kaldım. Daha sonra eşim abim hakkından bana ve aileme hakaret etmeye başladı.

Devam eden süreçte çocuklarla birlikte bodrum kattan yukarı doğru çıkmaya başladı. Hakaretlerine devam etti, erkekliğime laf etti. Kontrolümü kaybettim ve itiş kakış yaşadık. Ben bir şeyleri düzeltmeye çalıştıkça o tam tersine gidiyordu. Montumun cebinden bıçağı çıkardım ve gözümü kapatıp vurdum. O sırada çocuklar merdivenin alt tarafındaydı. Bir taksiye binip en yakın karakola teslim oldum. Tahliyemi ve beraatımı isterim’’ şeklinde konuştu.

“Kızım sanığın orada olduğunu bilseydi gitmezdi”

Müşteki Murat Ovaç ise beyanında, “Tarafların arasında boşanma davası vardı ancak olay biraz farklıdır. Kızım sanıkla buluşarak gitmemiştir. Sanığın orada olduğunu bilseydi gitmezdi. Orada karşılaşmışlardır.

Abisi Erginç müdahale etseydi benim kızım sağ olabilirdi. 27 yaşında kızımı gömdüm, benim kızım şiddet görüyordu. Adalete sığınıyorum’’ ifadelerini kullandı.

“Sultan’ın merdivenden düştüğünü gördüm”

Duruşmada tanık olarak dinlenen sanığın abisi Erginç Barut, “Şener, eşi ve çocukları evime geldi. Aralarındaki ilişki durumunu bildiğim için onların ilişkisine karışmamak için yüzlerine kapıyı kapattım. Bir dakika boyunca kapıdan onların tartıştığını duydum. Hiçbir şekilde karışmak istemedim.

Üst katımda tartışmalar devam ediyordu. O sırada ‘abi’ diye çığlık sesi duydum. Sultan’ın aşağıya 3-4 basamak kayarak düştüğünü gördüm. Hemen ambulansı aradım’’ diye konuştu.

Alınan savunma ve beyanların ardından ara kararını açıklayan mahkeme, sanık Şener Barut’un tutukluluk halinin devamına ve eksik hususların giderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

“Canım yanıyor, ceza almasını istiyorum”

Duruşmanın ardından Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı meydanında açıklama yapan anne Neriman Ovaç, “Benim kızım katledildi. Kimsenin annesi ağlamasın, evladı için canı yanmasın istiyorum. Bütün medyanın, herkesin, her şeyi görmesini istiyorum. Anneler benim halimi anlar, anneler benim sesimi duysunlar, kulak versinler.

Benim canım yanıyor, onun ceza almasını istiyorum. Geçinemiyordu benim kızım, zaten boşanmaktı amacı kızımın. Böyle mi olması lazımdı? Öldürmesi mi lazımdı kızımı? Bu acı bu anneye ve babaya yapılır mı? Bir annenin feryadı bu’’ ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir