Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ın imzaladığı ‘bölge sistemi’ tam bir garabettir

Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ın imzaladığı ‘bölge sistemi’ tam bir garabettir

Posted by

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Resmi Gazete’de yayımlanan Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’le ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’ın imzaladığı ‘bölge sistemi’ tam bir garabettir” ifadelerini kullandı.

SİYASET 17.03.2022 23:33

Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ın imzaladığı ‘bölge sistemi’ tam bir garabettir

Abone Ol google-news

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Resmi Gazete’de Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’ın imzaladığı ‘bölge sistemi’ tam bir garabettir” değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımının devamı şöyle:

“Saray, hayatı zorluklarla dolu olan polisimize ‘Daha çok zorluğa katlanacaksın’ diyor. Emniyet teşkilatımızda gece gündüz emek veren kardeşlerimiz hiç merak etmesin, bu bozuk yönetmeliği iktidara gelir gelmez kaldıracağız!”

Erdoğan’ın imzaladığı “Bölge Sistemi” tam bir garabettir. Saray, hayatı zorluklarla dolu olan Polisimize “Daha çok zorluğa katlanacaksın” diyor. Emniyet Teşkilatımızda gece gündüz emek veren kardeşlerimiz hiç merak etmesin, bu bozuk yönetmeliği iktidara gelir gelmez kaldıracağız!

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) March 17, 2022

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, illerin ve ilçelerin görev süreleri yeniden belirlendi, 2’nci bölge illerindeki hizmet süreleri düşürüldü.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.