Kılıçdaroğlu’ndan TÜİK’e enflasyon yansısı: Erdoğan için kabahat işlemeyi bırakın

Posted by

TÜİK’in açıkladığı haziran ayı enflasyon sayılarına reaksiyon gösteren CHP başkanı Kılıçdaroğlu, “Pazar, market ortada. TÜİK’in bu palavrası, emeklinin, memurun cebinden çalmak demektir. @RTErdogan için kabahat işlemeyi bırakın, sorumlusu siz olacaksınız!” dedi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), haziran ayı enflasyon sayılarını açıkladı. Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık yüzde 78,62, aylık yüzde 4,95 arttı.

Enflasyon Araştırma Kümesi (ENAG), datalarına nazaran ise yıllık enflasyon yüzde 175,55 oldu. Haziran ayındaki tüketici fiyat endeksi ise yüzde 8.31 arttı. ENAG’a nazaran Son 6 aylık oran ise yüzde 71,44 olarak gerçekleşti.

“BU PALAVRA, MEMURUN EMEKLİNİN CEBİNDEN ÇALMAK DEMEKTİR”

Twitrer hesabından yaptığı paylaşımla TÜİK’in açıkladığı sayıların gerçeği yansıtmadığını tabir eden CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı da etiketleyerek kuruma “Erdoğan için hata işlemeyi bırakın, sorumlusu siz olacaksınız!” davetinde bulundu.

Kılıçdaroğlu paylaşımında “ENAG yıllık %176 #enflasyon açıkladı, TÜİK %79. Pazar, market ortada. TÜİK’in bu palavrası, emeklinin, memurun cebinden çalmak demektir. @RTErdogan için hata işlemeyi bırakın, sorumlusu siz olacaksınız!” tabirlerine yer verdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.