Kırşehir’de Cumhur İttifakı belediye meclisi toplantısını terk etti

Posted by

Kırşehir’de Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen Belediye Meclisi Toplantısında ’Ar Damarı Çatlamış’ polemiği yaşandı.

Gündem hususlarına geçilmeden evvel AK Parti Belediye Meclisi Gurup Lideri Mustafa Çakır, Belediye Lideri Selehattin Ekicioğlu’ndan 16 Ağustos tarihinde yaptığı ve AK Parti Kırşehir Vilayet Lideri Seher Ünsal’a ’Ar Damarı Çatlamış’ tabiri nedeniyle özür dilemesini istedi.

Belediye Lideri özür dilemedi

Belediye Lideri özür dilemeyeceğini sözün manasını bilerek konuştuğunu söyleyince Cumhur İttifakı üyeleri toplantıyı ortak kararla terk etti.

Belediye Lideri ajans muhabirlerini trol olmakla suçladı

Toplantıda, konuşan Kırşehir Belediye Lideri Selehattin Ekicioğlu, toplantıyı takip eden Anadolu Ajansı ve İHA Muhabirini trollük yapmakla suçladı. Birtakım CHP’li üyelerde ’basını da getirmişler’ diye serzenişte bulundu. MHP’li üyelerde belediye liderine Şehr’ül Emin olduğunu hatırlatarak özür dilemenin gerçek bir davranış olacağını hatırlattı.

“Kararımız özür gelinceye dek devam edecek”

Toplantıyı terk eden AK Parti ve MHP’li üyeler yaptıkları basın açıklamasında, 16 Ağustos tarihindeki basın açıklamanızda AK Parti Kırşehir Vilayet Liderimiz Seher Ünsal’ı kastederek ’Ar Damarı Çatlamış’ halinde düzeysiz ve ahlak dışı sözlerinizden ötürü toplantımıza başlamadan evvel şahsınızdan özür dilem bekledik. Vilayet Liderimiz Seher Ünsal’ın bir bayan ve bir anne olduğunu unutup Şehr’ül Emin olarak oturduğunuz o koltukta ahlak dışı sözler ile siyaseti kirlettiğinizi buradan tabir etmek istiyoruz. Toplantıları terk etme kararımız özür gelinceye dek devam edecek. dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.