Kısım lideri araştırma görevlisini darp etti tezi

Posted by

Tunceli Munzur Üniversitesi Türk Lisanı ve Edebiyat Kısmında Araştırma Vazifelisi olan İlyas Kayaokay, kendisine mobbing yapıldığı savıyla kısım lideri A.K.’yı şikayet etti. Şikayetin akabinde kısım lideri A.K. tarafından darp edildiğini ileri süren Kayaokay, 2 günlük iş göremez raporu alarak mevzuyu yargıya taşıdı.

Munzur Üniversitesi Türk Lisanı ve Edebiyat Kısmında Araştırma Vazifelisi olan İlyas Kayaokay, kısım lideri A.K. tarafından mobbinge maruz kaldığı teziyle üniversite idareye yapmış olduğu yazılı müracaat sonrasında ortalarında sorun yaşandığını ve imtihan vazifesinin bitmesi sonrasında A.K. tarafından boğazının sıkıldığını ve tekmelendiğini ileri sürerek şikayetçi oldu.

MOBBİNGE MARUZ KALDIĞI İÇİN ŞİKAYETÇİ OLMUŞ

Yaşadığı olay sonrasında kısım lideri A.K.’dan şikayetçi olan Karaokay, karakolda verdiği söz de şunları söyledi;

“Aynı üniversitede Dr. Öğretim üyesi olarak çalışan A.K. ile vazifeli olduğum imtihandan ötürü tarafıma soruşturma açıldı. Ben de bunun üzerine mart ayı içerisinde tarafıma mobbing yapıldığı biçiminde A.K. ile ilgili üniversiteye yazılı olarak müracaatım oldu. Bu sebepten ötürü ortamızda sorun bulunmaktadır.

Bugün Munzur Üniversitesi Mühendislik Fakültesi içerisinde imtihan vazifem bittikten sonra koridorda yürüdüğüm esnada A.K. isimli şahıs bana hitaben ‘dışarıya gel konuşmamız lazım’ diyerek sesini yükseltti.

Ben de bunun üzerine öğrenciler olduğu için ‘dışarıda konuşalım’ dedim. Konuşmaya başladığımızda ortamızda tartışma çıktı. Ben üniversitede ortamızda bulunan husumetten ötürü dışarıya çıktığımız esnada telefonumun ses kaydı özelliğini açtım.

Bu ses kaydında A.K. bana, ‘Artistlik yapmak, klavye delikanlılığı yapma’ dediği açıkça duyulmaktadır. Bu tartışma sırasında A.K. boğazımı sıkarak elime vurdu, daha sonra tekme attı.

Ben de bunun üzerine karşılık ‘imdat darp var darp ediliyorum’ diyerek yardım talep ettiğim ses kaydında mevcuttur. Ben kendisine hakaret, tehdit içerikli kelamlar söylemedim, kendisini mutlaka darp etmedim.

Tarafıma yapılacak suçlamaları mutlaka kabul etmiyorum. Şahsıma yönelik hakaret eden ve beni darp eden A.K. isimli şahıstan şikayetçi ve davacıyım.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.