Kocaeli Valisi Seddar Yavuz: Bu ülkenin HDP'li bir içişleri bakanına tahammülü yoktur

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz: Bu ülkenin HDP’li bir içişleri bakanına tahammülü yoktur

Posted by

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, “Bu ülkenin PKK’lı, HDP’li bir içişleri bakanına, bir milli eğitim bakanına, bir cumhurbaşkanı yardımcısına tahammülü yoktur” dedi.

SİYASET 16.03.2022 22:39

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz: Bu ülkenin HDP'li bir içişleri bakanına tahammülü yoktur

Abone Ol google-news

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni’nde konuştu.

“Bizim kırmızı çizgimiz şerefimiz, namusumuz, bağımsızlığımızın sembolü olan ay yıldızlı al bayrağımızdır. Buna selam duruyor musun? Kabul ediyor musun? Türkiye’nin toprak bütünlüğünü kabul ediyor musun? Etmiyorsun, başka bez parçaları çıkarıyorsun,” diyen Yavuz şöyle devam etti:

“Türkiye’nin bir bölgesinde başka bir devlet kurmaya çabalıyorsun. Sonra Bu ülkede demokrasi, insan hakları yok diyorsun. Bu nasıl bir aymazlıktır, nasıl bir ihanettir bu. Terör örgütlerini ve siyasi uzantılarını bu ülkede meşru gösteren, bunlarla iş birliği yapan, bunları saz çalan çocuklar gibi gösteren gruplara sesleniyorum; bakın bunun sonu bir felaketle sonuçlanır. Bu ülkenin PKK’lı, HDP’li bir içişleri bakanına, bir milli eğitim bakanına, bir cumhurbaşkanı yardımcısına tahammülü yoktur.”

Yavuz, “Bu milletin sinir uçlarıyla oynamayın. Aklınızı başınıza alın. Dünyanın hiçbir yerinde bayrağınızı kabul etmeyen, toprak bütünlüğünüze saygı duymayan bir siyasi hareketin tırnak içinde söylüyorum, meşru olabilmesi mümkün değildir” diye devam etti.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.