Konutuna rahat girebilmek için 7 katlı binanın dışına müsaadesiz asansör yaptı

Posted by

İstanbul Büyükçekmece Kumburgaz Yenimahalle Mahallesi’nde bir vatandaş, meskenine bina sakinlerinin itirazlarına aldırış etmeden asansör yaptırdı.

Ancak yaptığı asansör giriş katta bulunan engelli vatandaşın konutuna girebilmesi için yapılan engelli rampasını kapattı. Almanya’da oturan ve burayı yazlık olarak kullanan giriş katta ki daire sakinleri, konutlarına döndüklerinde gördükleri karşısında şaşkına döndüler.

Yapılan asansör engelli çocuklarının konuta gire bilmesi için yapılan girişi kapatmıştı. Sokak sakinleri tarafından dairesine götürülen engelli vatandaş, meskenden birilerinin yardımı olmadan çıkamadığı için Almanya’da ki meskenine geri dönmek zorunda kaldı.

EKİPLER TARAFINDAN YIKILDI

Bina sakinleri ve sokakta oturan vatandaşların şikayeti üzerine, Büyükçekmece Belediyesi tarafından müsaadesiz yapılan asansör yıkılarak engelli rampası tekrar açıldı.

“ASANSÖRÜ GÖRÜNCE ŞOK OLDUK”

Binanın yer katında bulunan dairenin sahibi Mahide Acıman, “Burası benim 32 yıllık meskenim. Benim engelli çocuğum var. Burası çok berbat bir yerdi ben burayı tamir ederek oğlumun meskene girebileceği bir yol yaptım, bu asansörü görünce şok olduk. Almanya dan oğlumu getirmiştim lakin engelli rampası kapandığı için konuta giremedi ve ağlayarak tekrar oğlumu Almanya’ya gönderdim” dedi.

Sürekli şikayet ettiklerini belirten Acıman, “Belediyeden de bana daima burayı yıkacağız diyorlardı. Bu asansörü yapan şahıs bana kimse bir şey yapamaz diyor” biçiminde konuştu.

“BALKONUMUZUN İÇİNE KADAR DEMİR DÖŞEMİŞ”

Oğlu için yapılan engelli rampasının kapatılması ile ilgili konuşan baba Doğan Acıman, “Ben burayı engelli oğlum için almıştım. Bana kimse karışamaz diyor. Bu bina yapılırken ruhsatında asansör yapılamaz diye bir husus yazıyor aslında, lakin adam ben istediğimi yaparım diyor. Burayı yıkamazsınız dedi bize. Balkonumuzun içine kadar demir döşemiş” dedi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.