Kremlin: Putin "bilge ve kültürlü" olduğu için Biden'a yanıt vermedi

Kremlin: Putin “bilge ve kültürlü” olduğu için Biden’a yanıt vermedi

Posted by

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin için “O bir savaş suçlusu” ifadelerini kullanan ABD Başkanı Biden’a neden yanıt verilmediğine ilişkin bir soruyu, “Başkanımız son derece bilge, ileri görüşlü ve kültürlü bir uluslararası şahsiyettir” şeklinde yanıtladı.

DÜNYA 17.03.2022 16:01

Kremlin: Putin

Abone Ol google-news

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, “bilge, kültürlü bir uluslararası şahsiyet” olduğu için kendisini “savaş suçlusu” olarak nitelendiren ABD Başkanı Joe Biden’a yanıt vermediğini söyledi.

Peskov, başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, Biden’ın açıklamalarını kabul edilemez ve affedilemez bulduklarını kaydetti.

Putin’in söz konusu suçlamaya neden yanıt vermediğine yönelik bir soru üzerine Peskov, “Başkanımız son derece bilge, ileri görüşlü ve kültürlü bir uluslararası şahsiyettir” değerlendirmesinde bulundu.

‘YILLARDIR İNSANLARI BOMBALAYAN BİR ÜLKENİN LİDERİ BUNU SÖYLEYEMEZ’

Peskov, ABD’nin dünya çapında çeşitli ülkeleri bombaladığını hatırlatarak, “ABD, zaten mağlup olmuş bir ülkeye, Hiroşima ve Nagazaki’ye hiçbir mantığı olmadan nükleer bombalar attı. Dünya çapında yıllardır insanları bombalayan bir ülkenin lideri bunu söyleyemez” dedi.

BIDEN NE DEMİŞTİ?

Biden, dün, Beyaz Saray’da bir gazetecinin “Gördüğümüz onca şeyden sonra Putin’i savaş suçlusu olarak nitelemeye hazır mısınız?” sorusu üzerine önce “Hayır.” yanıtını vererek salondan ayrılmış, daha sonra salona geri dönen Biden, Putin için “O bir savaş suçlusu” ifadesini kullanmıştı.

AA

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.