Meclis yoklamasında ‘var’ gösterilen AKP’li vekil İzmir’den çıktı

Meclis yoklamasında ‘var’ gösterilen AKP’li vekil İzmir’den çıktı

Posted by

TBMM Genel Kurulu’nda yapılan elektronik yoklamada Meclis’te olmadığı halde diğer AKP’liler tarafından pusula vasıtasıyla yoklamada “var” olarak ismi iletilen AKP İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı’nın yapılan kontrol sonucu Genel Kurul’da olmadığı ortaya çıktı.

SİYASET 23.03.2022 12:28

Meclis yoklamasında ‘var’ gösterilen AKP’li vekil İzmir’den çıktı

Abone Ol google-news

TBMM’de dün gerçekleşen Genel Kurul’da elektronik yoklama istendi.

Elektronik sisteme giriş yapamayan vekillerin, bir pusulaya adını yazılarak verildiği yoklamada orada bulunmadığı halde ‘var’ olarak ismi verilen AKP İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı’nın yapılan kontrol sonucu Genel Kurul’da olmadığı ortaya çıktı.

TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, sosyal medya hesabında konuya ilişkin, “Meclis Genel Kurulu’nun dünkü oturumunda yoklama istenmişti. Elektronik yoklamada sisteme giriş yapamayan vekiller bir pusulaya adını yazıp veriyor. Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş isimlerinin pusulaya yazıp verenleri kontrol edince de gerçek ortaya çıkıyor.” ifadesini kullanarak Meclis tutanağını paylaştı.

Tutanak ise şöyle:

meclis-yoklamasinda-var-gosterilen-akp-li-vekil-izmir-den-cikti-994715-1.

Şehrimiz ve ülkemize yadsınamaz katkılar sunan MÜSİAD İzmir Şubesi’nin haftalık olağan yönetim kurulu toplantısına katıldım.

Saygıdeğer @Bilalsaygili Başkanımıza ve yönetimine nazik misafirperverlikleri için teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar [email protected] pic.twitter.com/rLuWqqiJV7

— Ceyda Bölünmez Çankırı (@CeydaBC47) March 22, 2022

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.