MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli: Tabipler Birliği kapatılmalıdır

Posted by

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Lideri Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı namazının akabinde soluğu MHP’nin kurucu genel lideri Alparslan Türkeş’in kabrinde aldı.

Beştepe’deki mezarlık ziyareti sırasında partililerde de bayramlaşan Bahçeli, okunan Kur’an-ı Kerim’in Türkeş’in kabrine kırmızı karanfiller bıraktı, bakır bir ibrikle kabri suladı.

Konya’da öldürülen tabibi andı

Burada basın mensupları ile ayaküstü sohbet eden Bahçeli, bayramın kıymetinden bahsetti.

“Bayramlar toplumsal barışın, huzurun, kardeşliğin yayılmasında, perçinlenmesinde kıymetli fırsatlardır” diyen Bahçeli, Konya Kent Hastanesi’nde haince öldürülen Ekrem Karakaya’yı anmadan da geçmedi.

‘Türkiye’de de birileri tansiyon yaratıyor’

DHA’nın haberine nazaran son vakitlerde artan şiddet olaylarına değinen Bahçeli, “Bugün gelişmişlik düzeyi ne olursa olsun, yeryüzündeki ülkelerin büyük bir çoğunluğunda bir toplumsal çalkantı, şiddet, çatışma, kamplaşma ve hengame görülmektedir. Bunu en son olarak İngiltere’de, Arnavutluk’ta, Türk devlet teşkilatlarının bulunduğu ülkelerin kimilerinde görüyoruz. Türkiye’de de geçmişten bu yana bayram olsun, farklı günler olsun, birileri ve birtakım kümeler açısından hiç fark etmeksizin bir toplumsal tansiyon ve çatışma, kamplaşma ortaya koymaya uğraş göstermektedirler.

“Büyük bir hüzün içerisinde olmamız gerekirken…”

En son bir hekim kardeşimizin hakkın rahmetine kavuşması, bir cinayetle muhatap olması sonucunda millet olarak büyük bir keder içerisinde olmamız gerekirken, her alandaki şiddeti topluca nasıl kınayacağımızı, nasıl aşacağımızı, barış ve huzura nasıl kavuşacağımızı ortaya koymamız gerekirken, kimi kelamda meslek kümeleri toplumsal düzensizlik yaratmak, siyasallaşmak ve siyasi iktidarı istifaya davet edecek şekilde küstahça bir zillet ittifakının yandaşları üzere hareket etme gafletine düşmüşlerdir. Bunlar ülkemiz için faydalı davranışlar değildir.


Gösterilere tepki

Terörle gayrette ülke içinde ve ülke dışında şehitlerimiz varken, terörle uğraşta üstün bir muvaffakiyetin işaretleri görülürken Türkiye’de şiddetten yararlanarak, şiddeti fırsat bilip bunlarla ilgili toplumsal değerlendirmelere, şiddeti nasıl önlememiz gerektiği konusunda milletimizi aydınlatma ve onları huzura davet etme gayretleri varken, Türkiye’nin her tarafında 50, 60’ı geçmeyen hekimiyle, 50, 60’ı geçmeyen avukatıyla şovlara ve bu ortada da polis kardeşlerimizle çatışmayı tercih edecek ve onlara hakaret edecek durumlara düşmeye kimsenin hakkı yoktur.” dedi.

“Her şeyi millet iradesine bırakmayı düşünmeliyiz”

Bahçeli, bir meslek kümesini savunurken Türkiye’nin güvenlik kuruluşlarını muhatap alarak onlara hasımlık yapmanın kimseye inandırıcı gelmeyeceğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“O bakımdan bayramı vesile addederek toplum olarak huzura, bayram sonrasında ekonomik ve toplumsal taraftan iyileşmelere topluca çaba göstermeye; ve hepimizin bildiği üzere Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi’nin 5’inci yılındayız. 5’inci yılın sonunda muhtemelen 18 Haziran 2023’de Türkiye bir genel seçim yaşayacağı için her şeyi millet iradesine bırakmayı, tercihi milletimizin yapmasını arzulamayı düşünmeliyiz.


“Tabipler Birliği kapatılmalıdır”

Yoksa 3-5 ne idiği meçhul, her olayda millete aksi düşen ve siyasete alet olmuş kuruluşlarla bir yere varmak mümkün değildir. Her keresinde söylüyorum; Tabipler Birliği kapatılmalıdır. Tabip kardeşlerim kendi kuruluşlarını yine sahiplenmeli ve yeni bir tertibe gitmelidir. Bir avuç ne idiği bilinmeyen tabip kılıklı anarşist ruhlu insanlardan mesleği kurtarmak lazımdır.”

“Bu soru mudur?”

Bahçeli, “Türk Tabipler Birliği’nin başındaki ‘Türk’ ismi sizi rahatsız ediyor mu?” sorusuna ise “Bu soru mudur? Türk ismini taşıyan, Türk’e düşman olur mu?” cevabını verdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.