Misyondan alınan ÖSYM Lideri Aygün: Prestij suikastı yapıldı, vicdanım rahat

Posted by

31 Temmuz’da yapılan KPSS’de çıkan sorulardan onlarcasının, Yediiklim Yayınları’nın deneme kitaplarında yayımlandı argümanlarının akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın misyondan aldığı eski ÖSYM Lideri Halis Aygün, birinci kere konuştu.

Bizim Yaka Kocaeli gazetesine açıklama yapan Aygün kendini savundu, “4 yıllık misyon süremin tamamlanmasına 1 ay kala prestij suikastı yapıldı” dedi.

‘KIRGIN DEĞİL ÜZGÜNÜM’

“4 yıl mühletle özveriyle çalıştık. Her hafta sonu yılda yaklaşık 10 milyon kişinin katıldığı imtihanlarda en küçük bir argümana meydan vermedik. Birileri başarımızdan rahatsız olmuş olacak ki düğmeye bastı. Kimseye kırgın değilim üzgünüm” tabirlerini kullanan Prof. Dr. Aygün, Devlet Denetleme Konseyi’nin incelemesi tamamlanana kadar Ankara’da kalacağını tabir etti.

Aygün, bundan sonraki planlarını ise şöyle anlattı: “Ben 4 yıl evvel Kocaeli Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı idim. İncelemenin tamamlanıp, raporun açıklanmasını akabinde üniversiteme döneceğim, akademisyen olarak çalışacağım.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.