Muharrem İnce’den Levent Gültekin’in sözleri üzerine Halk TV’ye çağrı

Muharrem İnce’den Levent Gültekin’in sözleri üzerine Halk TV’ye çağrı

Posted by

Muharrem İnce, Twitter hesabından Halk TV’ye ‘açık çağrı’ yaptı. İnce, “Levent Gültekin isimli yorumcu Memleket Partisi’nin parayı nereden bulduğunu sormuştur. Bir gün sonra kanalınızın ve yorumcunuz Levent Gültekin’in ‘şüphelenme hakkına’ saygı göstererek cevap hakkımızı kullanmak istediğimizi belirtmemize rağmen herhangi bir gelişme olmamıştır” açıklamasında bulundu.

SİYASET 28.03.2022 17:28

Muharrem İnce’den Levent Gültekin’in sözleri üzerine Halk TV’ye çağrı

Abone Ol google-news

CHP’den istifa ederek Memeleket Partisi’ni kuran Muharrem İnce, gazeteci Levent Gültekin’in canlı yayında kullandığı ifadeleri gerekçe göstererek Halk TV’ye çağrı yaptı.

Sosyal medya hesabından ‘Halk TV’ye açık çağrı’ başlığıyla bir açıklama yayımlayan İnce, “Levent Gültekin isimli yorumcu Memleket Partisi’nin parayı nereden bulduğunu sormuştur. Bir gün sonra kanalınızın ve yorumcunuz Levent Gültekin’in ‘şüphelenme hakkına’ saygı göstererek cevap hakkımızı kullanmak istediğimizi belirtmemize rağmen herhangi bir gelişme olmamıştır. Yorumcunuz, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda program formatında konuk almaya uygun olmadığını, o nedenle cevap hakkımızı televizyonda kullandırılamayacağını söylemektedir” sözleriyle duruma tepki gösterdi.

Halk TV’ye yönelik tepkisini sürdüren İnce, sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı:

muharrem-ince-den-levent-gultekin-in-sozleri-uzerine-halk-tv-ye-cagri-996580-1.

Halk TV’ye Açık Çağrı:
Sansür uygulamayın. Başınızı kuma gömmeyin. Gazetecilik kisvesi altında tetikçilik yapmayın. Cevap hakkına saygı gösterin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.