NASA, UFO’ları aramak için “tam güç” kullanacak

Posted by

NASA, tanımlanamayan hava olaylarını, yani gökyüzündeki uçak yahut bilinen doğal oluşumlar olarak tanımlanamayan olayların müşahedelerini, bilimsel bir bakış açısıyla incelemek için sonbaharın başlarında başlayacak bir çalışma takımı oluşturdu.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) Bilim Misyonu Yöneticiliği Araştırmalardan Sorumlu Yönetici Yardımcısı Daniel Evans çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Bu bizim için hakikaten kıymetli ve buna yüksek öncelik veriyoruz” dedi. Evans  ayrıyeten UFO’ları araştırmak için yapılan hazırlıklarla ilgili “tam güçle üzerine gideceğiz” ifadelerine yer verdi.

ABD ordusu 2020’de evvelki yıllarda Amerikan pilotlarınca gözlemlenen fakat tanımlanamayan cisimlere ait imajların kapalılığını kaldırmıştı. Bu kapsamda istihbarat yetkilileri, Tanımlanamayan Hava Olaylarıyla (UAP) ilgili devam eden Pentagon soruşturması hakkında meclis üyelerine bilgi verdi ve askeri pilotların UAP’larla açıklanamayan müsabakalarının görüntüsünü gösterdi.

NASA’nın bağımsız çalışma takımının, New York’taki Simons Vakfı’nın lideri ve daha evvel Princeton Üniversitesinde astrofizik kısmının başkanlığını yapmış astrofizikçi David Spergel tarafından yönetileceği kaydedilen açıklamada, NASA’nın Bilim Misyonu Yöneticiliğinde Araştırmalardan Sorumlu Yönetici Yardımcısı Daniel Evans’ın çalışmada yönetici olarak yer alacak NASA yetkilisi olacağı bilgisi verildi.

15 ila 17 bireyden oluşan çalışma heyetine 100 bin dolara kadar bütçe ayrılacak ve çalışma büsbütün açık olacak, yani kapalı askeri bilgiler içermeyecek. Çalışmaların 9 ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.