Oğlunun şirketine İBB’den ihale aldığı ortaya çıkan CHP’li Gürsel Erol’dan İmamoğlu’na teşekkür ziyareti

Posted by

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un oğluna ilişkin şirketin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden 39.957.893,54 TL’lik ihale aldığı ortaya çıktı. Kelam konusu ihalenin dokümanının birtakım toplumsal medya hesaplarında paylaşılmasının akabinde İBB’ye ve Gürsel Erol’a reaksiyon gösterildi.

KILIÇDAROĞLU VE İMAMOĞLU İLE BULUŞTU

Tepkilerin akabinde İBB’den ve Gürsel Erol’dan hiçbir açıklama gelmezken Erol’dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Toplumsal medya hesabından CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ile bir fotoğrafını paylaşan Erol, paylaşımına “Teşekkürler Sayın Genel Liderim, teşekkürler Sayın Ekrem İmamoğlu.” notunu düştü.

Erol’un bu paylaşımı, “İBB’den ihale alan Gürsel Erol’dan Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’na teşekkür ziyareti” şeklinde yorumlara sebep oldu.

KILIÇDAROĞLU’NUN ‘ELAZIĞLI BAKAN’ AÇIKLAMASI

Öte yandan geçtiğimiz gün Kabine’de Elazığlı bir bakan olmamasını eleştiren Kılıçdaroğlu’nun bu açıklaması da yine gündem oldu. İktidara gelmeleri halinde Elazığlı birini bakan yapacağı vaadinde bulunan Kılıçdaroğlu’nun bu kelamları, Gürsel Erol için söylediği öne sürüldü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.