Okullar pazartesi tatil mi? Yarın 14 Mart okullar açık mı? İstanbul,...

Okullar pazartesi tatil mi? Yarın 14 Mart okullar açık mı? İstanbul,…

Posted by

Meteoroloji tarafından günler öncesinden uyarısı yapılan aybar kar fırtınası 10 Mart tarihi itibariyle etkisini gösterdi. Ana sınıfı, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteler de dahil olmak üzere yirmiyi aşkın ilde tüm okullar 10-14 Mart tarihleri arasına tatil edildi. Peki, Okullar pazartesi tatil mi? Yarın 14 Mart okullar açık mı? İşte, İstanbul, Kocaeli, Sakarya’daki son durum…

İSTANBUL’DA YARIN KAR YAĞACAK MI?

İstanbul’da kar yağışı 10 Mart Perşembe gecesi itibariyle etkisini gösterdi. Hafta sonu şiddetini artırarak devam eden kar yağışı nedeniyle alınan önlemler devam ediyor.

Meteoroloji Genel Müdürlü tarafından son paylaşılan bilgilere göre kar yağışı İstanbul da etkisini azaltsa bile devam edecek. Gün boyu kentin farklı bölgelerinde kar yağışı bekleniyor. Ancak Salı günü itibariyle kar yağışının etkisini tamamen kaybetmesi bekleniyor.

622dfdd566a97c3bb9aa9528

OKULLAR PAZARTESİ TATİL Mİ?

İstanbul Valiliği, meteorolojinin yaptığı uyarılar doğrultusunda kent genelinde bir dizi önleme imza attı. Bu kapsamda şehir genelindeki tüm okulların 10-14 Mart tarihleri arasında kapalı olacağı duyuruldu. İstanbul’un ardından Kocaeli, Sakarya ve Konya olmak üzere ülkenin pek çok ilinden kar tatili kararları geldi.

Ancak okullarda alınan kar tatili kararı sadece 10-14 Mart arası için geçeli oldu. Valiliklerden 14 Mart Pazartesi gününün de tatil olacağı yönünde bir açıklama henüz gelmedi.

Bu kapsamda bir son dakika açıklaması gelmemesi halinde 14 Mart Pazartesi günü okulların açık olması ve faaliyetlerine devam etmesi bekleniyor.

Konuyla ilgili bir gelişme yaşanması halinde haberimizde bulabilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.