Samsung Galaxy Watch kullanıcılarına WhatsApp müjdesi!

Giyilebilir teknoloji alanında en çok dikkat çeken kategori akıllı saatler oluyor. Akıllı saat denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden olan Samsung, arayüz bakımından oldukça kullanışlı modelleriyle karşımıza çıkıyor. Buna rağmen Galaxy Watch modellerinden bazıları WhatsApp desteğinden mahrumdu. Bugün itibariyle bu durum değişiyor.

Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 5 modelleri WhatsApp desteğine kavuşuyor

Samsung’un akıllı saatleri Galaxy Watch, bugüne kadar WhatsApp desteğinden yoksundu. Bu durum Galaxy Watch 4 ve Watch 5 için geçerliydi. Ancak bugünden itibaren söz konusu eksiklik ortadan kalkıyor. Watch 4 ve Watch 5 akıllı saat modelleri için resmi WearOS temelli WhatsApp uygulaması çıktı.

Samsung Galaxy Watch 4, Watch 5 ve WearOS işletim sistemi akıllı saatler için hazırlanan WhatsApp uygulamasına ulaşmak mümkün. Destek şimdilik hala beta programı kapsamında yer alıyor. Ancak herkese açık olarak sorunsuz bir deneyim sunduğu belirtilen uçtan uca şifreli uygulama, telefon ile senkronize olarak çalışıyor.

Böylece daha öncesinde yaptığınız görüşmeleri akıllı saatler üzerinde görmek mümkün olacak. Ayrıca uygulama üzerinden dikte, sesli mesaj veya sistem klavyesi kullanarak iletişim kurulabilecek. Kısacası normal WhatsApp uygulaması gibi kullanacaksınız.

Bunların yanı sıra gündemde Galaxy Watch 6 serisi de yer alıyor. Resmi duyuruya göre Galaxy Watch 6, FDA onaylı düzensiz kalp ritmi bildirimleri özelliğiyle piyasada olacak. Bununla birlikte düzensiz kalp ritmi bildirimleri mevcut EKG özelliğiyle yer alacak.

Herhangi bir değişikliği olmadığı takdirde ağustos ayında Galaxy Watch 6 akıllı saat serisinin lanse edilmesi bekleniyor. Bundan öncesinde de bu seri ekran konusuyla gündeme geldi. Bir kaynağa göre ana modelin iki farklı versiyonu olacak.

Peki, siz Galaxy Watch WhatsApp desteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir