Sümeyye Boyacı’ya Eskişehir’de coşkulu karşılama

Posted by

Dünya şampiyonu ulusal yüzücü Sümeyye Boyacı, memleketi Eskişehir’de coşkuyla karşılandı.

Portekiz’in Madeira Adası’nda düzenlenen Para Yüzme Dünya Şampiyonası’nda S5 kategorisi 50 metre sırtüstünde 41.58’lik derecesiyle dünya şampiyonu olan Paralimpik Ekibi Ulusal Yüzücüsü Sümeyye Boyacı, Eskişehir’de ellerinde Türk bayrakları ile toplanan kalabalık tarafından tezahüratlarla karşılandı.

Sümeyye’ye çiçek verip, alnından öperek kutlayan Eskişehir Büyükşehir Belediye Lideri Yılmaz Büyükerşen, “Bu büyük başarın hepimizi, Eskişehir’i, Türkiye’yi sevince boğdu. Her vakit yanındayız. Yürekten kutluyorum. Örnek azmin ve büyük başarın ülkemize, kentimize, kulübümüze güzel olsun. Profesyonel atletlerimiz bizleri muvaffakiyetle temsil ediyor. Seni, aileni, kulübümüz yöneticileri, antrenörlerini ve bu yolda emek verenleri yürekten kutlar muvaffakiyetlerinin devamını dilerim” halinde konuştu.

Sümeyye Boyacı’nın Türkiye’nin olimpik yüzme branşlarında birinci dünya şampiyonluğunu kazanması nedeniyle tramvayların ekranlarına da, Dünya Şampiyonumuz Sümeyye Boyacı yazısı eklenerek, şampiyonluk gururu tüm kentle paylaşıldı.

Günün anısına Sümeyye Boyacı da tramvay önünde fotoğraf çektirdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.