Tekirdağ’da Uçmakdere dönemi hızlandı

Posted by

Tekirdağ’da hem birinci sefer yamaş paraşütü yapacakların hem de bu işi spor olarak benimseyenlerin yolunu geçirdiği Uçmakdere her yıl daha çok kişiyi ağırlıyor.

Bir yanda kendisini rüzgarla birlikte gökyüzüne bırakan paraşütçüler, öteki yanda onlara eşlik eden yakınlarının oluşturduğu renkli imgeler, bölgeyi vazgeçilmez kılıyor.

Deniz ve orman bütünleşiyor

AA’nın haberine nazaran, enizin ve ormanın bütünleştiği Şarköy ilçesinin Uçmakdere Mahallesi’nde yamaç paraşütü uçuşları sürat kazandı.

Cumartesi-pazar daha çok ağır oluyor

Tekirdağ Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, yerli ve yabancı paraşüt tutkunları, hafta içi ve bilhassa cumartesi, pazar günleri Uçmakdere’ye ağır ilgi gösterdiğini söyledi.

Doğa hoşlukları gözyüzünden izleniyor

Hacıoğlu, Uçmakdere’de ekstrem spor tutkunları, Marmara Denizi’ni ve Ganos Dağı’nın sunduğu hoşlukları gökyüzünden izleme imkanı bulduğunu tabir ederek, “İstanbul’a en yakın arada yamaç paraşütü yapma imkanı sunan Uçmakdere son devirlerde çok cazip bir hale geldi. Buraya olan ilgi her geçen gün artıyor. Burada 300 metre ve 600 metreden atlayış parkurlarından uçuş yapma imkanı bulunuyor. Paraşütçülerin iniş yaptığı Ayvasıl mevkide çok hoş bir alan.” dedi.

“Her mevsim uçuşa uygun”

Tekirdağ Yamaç Paraşüt Kulübü kurucu üyesi Ulu Fidan da Uçmakdere’nin her mevsim uçuşa uygun olduğunu belirterek, “Yakın vilayetlerden bölgemize çok büyük talep var. Bilhassa hafta sonları çok ağır uçuşlar oluyor. Beşerler yamaç paraşütü yaparak gökyüzüyle buluşmaktan keyif alıyor. Uçuş yapmak isteyenler Uçmakdere’ye gelip bize ulaşsınlar.” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.