TOKİ MÜRACAATLARI AÇIKLANDI I Hangi vilayetlere yapılacak? Ne vakit teslim edilecek?

Posted by

Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Toplumsal Konut Projesi için beklenen gün geldi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıntıları açıkladı.

Herkesin konut sahibi olmasını amaçlayan projede, yeşil korunacak ve meskenler en az 2+1’den başlayacak.

Fiyat olarak da epeyce uygun olan ve gençlerin de rahatı gözetilen Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Toplumsal Konut Projesi’nde birtakım vilayetler öne çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Toplumsal Konut Projesi’nin hangi vilayetlerde başlayacağını duyurdu.

Bunun ardından ise TOKİ konutlarının ne vakit teslim edileceği de muhakkak olmuş oldu.

Peki, Hangi vilayetlere yapılacak? Ne vakit teslim edilecek? İşte ayrıntılar…

Hangi vilayetlere yapılacak? Ne vakit teslim edilecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi;

“Hedefimiz 81 vilayette 2023-2028 ortasını kapsayan 5 yıllık süreçte 500 bin toplumsal konut, 250 bin konut hedefli arsa. 50 bin iş yeri yaparak milletimizin istifadesine sunmaktır.

50 bini İstanbul’da, 18 binini Ankara’da, 12 bin 500’ünü İzmir’de inşa edeceğiz. Toplamda 608 bin lira 2+1 konutlarımıza, aylık 2 bin 280 liradan başlayan 240 ay vade ile sahip olunabileceklerdir. 50 bin konutu 18-30 yaş ortası gençlere tahsis ediyoruz.

Bu devasa toplumsal konut projemizin birinci etabını oluşturan 250 bin toplumsal konutu, 250 konut yerini ve 10 bin iş yerini 2 yılda bitirerek hak sahiplerinin kullanımına sunmayı planlıyoruz. Projemizin bu birinci etabı dahi Cumhuriyet tarihimizin en büyük en kapsamlı toplumsal konut atılımıdır.

İlk etap konutumuzdan 50 binini İstanbul’da, 18 bini Ankara’da, 12 bin 500’ünü İzmir’de, 10 binini Gaziantep’te, 8 bin 650’sini Bursa’da, 7 bin 500’ünü Konya’da, 4 bin 500’ünü Kayseri’de inşa edeceğiz. Öbür vilayetlerimizde de nüfuslarına nazaran değişen sayılarda konut inşası gerçekleştireceğiz.


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.