YKS sonuçları açıklandı: Öğrencilerde tercih telâşı başladı

Posted by

Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) sonuçları açıklandı. Sıralamaları öğrenen öğrencileri artık de tercih telaşı sardı. 27 Temmuz’da başlayacak olan tercih maratonu öncesi öğrencilerle konuştuk. Aldıkları puanlardan mutlu olup olmadıklarını, imtihana nasıl hazırlandıklarını ve hangi okulları tercih edeceklerini sorduk.

Yiğit Binici

HUKUK TEKRAR REVAÇTA

Yiğit Binici: “Sonucum beni şad etti. Hukuk tercih etmeyi düşünüyorum. İmtihana iki yıldır hazırlanıyordum; sistemli, bırakmadan ve kendimi fazla zorlamadan çalıştım. Yeni hazırlanacak öğrenciler kendilerini güzel tanımalılar, sistemli çalışmalılar, hayatlarının bu imtihana bağlı olmadığı şuurunda olmalılar, motivasyonlarını her vakit yüksek tutmalılar ve netlerindeki dalgalanmaları olağan karşılamalılar.”

Azra Gölünç

MÜHENDİSLİK YÜKSELİŞTE

Azra Gölünç: “Beklediğimden daha güzel geldi. Gemi Mühendisliği yahut Makine Mühendisliği tercih etmeyi düşünüyorum ancak araştırmaya devam edeceğim. Bilhassa okul kursunun çok yararı oldu. Onun dışında Üsküdar Belediyesi Gençlik Akademisinin kursuna da katıldım.”

Meryem Sude Özkaya

Meryem Sude Özkaya: “Netlerim güzel olduğu halde, ağır iştirakten ötürü beklediğim sıralama gelmedi. Mühendislik istiyorum. Çalışırken değerli olan program yapmak ve yapılan programa uymak.”

Feyza Kılıç

HAYALİM DOKTORLUK

Feyza Kılıç: “Sonucumdan şad değilim. İkinci teşebbüstü. Birinci yılıma nazaran daha şuurlu ve istikrarlı çalıştım. İmtihan süreci ve anını güzel denetim ettim. Ancak yaptığım net ve aldığım puana nazaran sıralamam çok aşağıda kaldı. Gayem Tıp Fakültesi ve çalışmaya devam edeceğim.”

FAZLA İŞTİRAK SIRALAMAYI DEĞİŞTİRDİ

Gülşah İşlek: “Çok hoş bir puan yaptım lakin maalesef sıralamam çok berbat geldi. Bu yüzden bu sene tercih yapabilir miyim bilmiyorum.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.