Zeytinburnu’ndaki taksici, motosikletliyi ezmeye çalıştı

Posted by

Zeytinburnu’nda geçtiğimiz pazartesi günü, taksici dehşeti yaşandı.

58. Bulvar Caddesi üzerinde yaşanan olayda taksi sürücüsü, 34 CVF 819 plakalı motosikletin önüne çıkarak yolcu almak istedi.

Öfkelenen motosiklet şoförü Abdülmuttalip Algan, taksi sürücüsüyle tartışmaya başladı.

Taksi sürücüsü müşteriyi almadan ilerlemeye devam edince motosiklet şoförü Algan, taksi sürücüsünü takip etti. Taksicinin bir anda frene basmasıyla Algan, motosikleti ile taksiye çarptı.

Motosikletliyi ve arkadaşını ezmeye çalıştı

Kazanın akabinde motosiklet şoförü Abdülmuttalip Algan ve beraberindeki arkadaşı, taksinin kapısını açarak durdurmak istedi. Taksi sürücüsü, daha sonra aracıyla geri gelerek Algan ve arkadaşını ezmeye çalıştı. Kazada yaralanan olmazken, Algan’ın hakimiyetindeki motosiklet hasar gördü.

Taksi sürücüsü aracıyla süratle olay yerinden uzaklaşırken, Algan’ın şikayetçi olduğu öğrenildi.

“Gel seni durağa götüreceğim”

Motosiklet şoförü Abdülmüttalip Algan, “Taksi bulvarın başında müşteri almak için önüme kırıyor. Birdenbire ben de ona giriyorum. Motorumda hasar oluşuyor. Taksi de müşteriyi almadan kaçıyor. Ben onun peşinden giderken bana ‘Gel seni durağa götüreceğim’ diyor. O sürat yaptığı üzere ben hızlanıyorum. Apansız fren yapınca ben de duramayıp  çarptım. Çarpamla motordan inmem bir oldu.

“Bana ulaşsın”

Bir baktım arabayı geri geri sürüp, hem beni hem hem gerimde olan arkadaşımı hem de motoruma bayağı bir hasar verdi. Ezmeye çalıştı. Hiçbir şey yoktu. Bana zati el hareketi yaptı ‘Gel gel’ diye. O hızlanacak diye ben de hızlandım. Ansızın fren yaptı. Ona buradan şunu söylemek istiyorum, ‘Bana ulaşsın. Mahkemeye gerek duymayalım. Devletimizi de küçük bir iş için yormaya gerek yok. Kendi ortamızda halledelim. Benim masrafım çok. Karşıda olan aracın da masrafı çoktur. Ortak bir nokta bulup halledelim ortamızda. Hasımlığa gerek yok. Devletimizi de boş bir bahis için yormaya gerek yok. Kendi ortamızda halledilebilecek bir husus.” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.