İsmail Kılıçarslan İran’ın temel amacını tvnet’te madde madde anlattı: Tek bir şeyleri satılık değil Sünnilere karşı olan öfkeleri

İran’da Şii rejimi son dönemde Orta Doğu’da nüfuzunu artırmaya yönelik eylemlere hız verdi.

Sürekli ABD’ye ‘düşman’ kesilen bir imaj vermeye çalışan İran, kapalı kapılar ardında yapılan anlaşmalar neticesinde danışıklı dövüş sergileyerek Müslümanlara da en büyük zararı vermeye başladı.

İran’ın bu ‘Şii yayılmacılığı’ politikası ise tvnet’te canlı yayınlanan Siyaseten programında ele alındı.

Yeni Şafak İnternet Yayın Yönetmeni Ersin Çelik, Yeni Şafak Yazarları İsmail Kılıçarslan ve Aydın Ünal, son dönemde Gazze’deki katliam üzerinden dahi İran’ın ortaya koyduğu ‘Şii yayılmacılığını’ masaya yatırdı.

“Molla diktası Sünni Müslümanları bırakılabilecek en kötü durumda bırakmayı hedefliyor”

İran’ın Gazze’deki odağı geri plana attığını ifade eden Ersin Çelik, Tahran yönetiminin ABD’nin İsrail’in çıkarlarına hizmet eden bir takım gerginliklerin üretildiğini söyledi. İran’ın Pakistan topraklarını hedef alan saldırılarına değinen Çelik, “Bugün Pakistan’ı çatışmanın içine çekmek arka planda Türkiye’yi de bu işe çekmektir ve iki Müslüman ülkenin ortasına bırakmaktır ve bir taraftan da sen Gazze’de soykırım yapıyorsun. ‘Bırak Gazze’yi hem içine dön, hem de ümmet olarak içine dön Gazze’yi unut’ dercesine bir takım işler yaşanıyor.” dedi.

İsmail Kılıçarslan ise İran’ın ortaya koyduğu Safevi yayılmacılığıyla Molla rejiminin son kozlarını oynadığını ifade ederek, Molla diktasının dünyadaki Sünni Müslümanların bırakılabilecek en kötü durumda bırakmayı hedeflediğini söyledi.

“İran Rusya ve ABD’nin değil sadece Sünni Müslümanların karşısında”

“Sünni Saddam’a rağmen yavaş yavaş İran tarihin görebileceği en mezhepçi, en çıkarcı ve dünyada Müslümanların aleyhine olan bir rejime dönüştü. Defteri o kadar kabarık ki. Hangi birini anlatsan elinde kalır.” ifadeleriyle sözlerini sürdüren Kılıçarslan, İran’daki Molla rejiminin Rusya ve ABD’nin değil sadece Sünni Müslümanların karşısında olduğunu kaydetti.

İran’ın Afganistan’da, Yemen’de, Lübnan’da, Türkiye’de karşısına aldığı tek odağın Sünni Müslümanlar olduğunu da söyleyen Kılıçarslan, “Suriye’de yapılan tüm katliamların sorumlusu İran’dır. Rusya’nın saldırılarında ölenlerin dahi sorumlusu İran’dır. Suriye’de hayatını kaybetmiş herkesin kanı İran’ın elindedir.” dedi.

“Tek bir şeyleri satılık değil Sünnilere karşı olan öfkeleri”

İran’ın bir ABD vatandaşını dahi öldürmekten ödünün koptuğunu söyleyen Kılıçarslan, “Bu akıl tutulması örgüt İsrail’in işine yarayan ne varsa onu yapıyor. Ne yazık ki Türkiye’de artık siyasi bir partileri var. Bak Selahattin Özgündüz diye bir liderleri vardı Türkiye’deki Caferilerin doğrudan İran’dan emir alan liderleri. Türkiye ile İran’ın arası Suriye meselesinde açılınca CHP’ye oy verdirdi tüm cemaatine. Oyları satılık her şeyleri satılık. Tek bir şeyleri satılık değil Sünnilere karşı olan öfkeleri.” dedi.

Kılıçarslan, Şii yayılmacılığına dayalı Molla rejiminin ellerine fırsat geçtiği takdirde Van’dan girip Edirne’den çıkacaklarını da sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx