Son dakika… Meteoroloji’den yeni uyarı! Birçok kent için kar alarmı verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin geneli parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Bursa, Sakarya, Bilecik, Afyonkarahisar, Kütahya, Isparta, Kahramanmaraş, Düzce, Adıyaman, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun doğusu, Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Bursa’nın yüksekleri ile Ankara ve Sivas’ın kuzey ilçelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların; bu akşam ilk saatler Marmara, Kıyı Ege ve Antalya çevrelerinde kuvvetli, Antalya’nın doğu ilçelerinde çok kuvvetli, gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli, Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli yağmur, yükseklerinde yoğun kar olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının güney kıyıları ve Marmara’da önemli bir değişiklik olmayacağı, diğer yerlerde 6 ila 10 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege kıyılarında ve Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50- 70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

4 KENT İÇİN SARI ALARM

Artvin, Giresun, Rize, Trabzon

ANKARA’DA KARLA KARIŞIK YAĞMUR

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, Bugün yağışlar batıyı terk etti. Öğlene kadar iç Anadolu’da karla karışık yağmur ve yağmur, batı Karadeniz, iç kesimlerinde kar şeklinde devam edecek. Öğleden sonra ve akşam doğu Anadolu’da kar, Doğu Karadeniz’in kıyısında kuvvetli yağmur, iç kesiminde kar şeklinde olacak, yarına kalmayacak”

Sıcaklıklar batı bölgelerde değişmiyor. Doğuda 5-7 derece azalacak. Perşembe gününe kadar yağış yok gibi. Perşembe Akdeniz üzerinden yağmur Ege, Marmara ve Akdeniz bölgesine geliyor.

Bugün İstanbul 8, İzmir 12, Antalya 23 yağış yok. Ankara karla karışık yağmur var sıcaklık 6 derece.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, kuzey ilçeleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

İstanbul: Çok bulutlu 8

İzmir: Çok bulutlu 12

Adana: Parçalı ve çok bulutlu 19

Antalya: Çok bulutlu 23

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı olması tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor 8

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde aralıklı yağmurlu 13

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx