Steam’in kurucusu davada savunma yapacak

GamesIndustry.biz’in haberine göre, Valve’ın kurucusu Gabe Newell, Steam’in anti-tröst davası kapsamında mahkemede ifade vermeye çağrıldı. Wolfire Games ile Valve arasındaki devam eden davada, Wolfire Games Nisan 2021’de Steam’in PC endüstrisinde bir tekel oluşturduğunu iddia ederek dava açmıştı.

GELİŞTİRİCİLERE ZARAR VERDİ VE STEAM’İN İŞLEYİŞİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ İDDİASI

Wolfire Games, Steam üzerinden gerçekleşen her satıştan yüzde 30’luk bir pay alan Valve’in rakiplerini baskı altına aldığını ve bu durumun bağımsız geliştiricilerin mali bütünlüğünü tehlikeye attığını öne sürdü. Ayrıca Wolfire Games, Valve’in her satıştan olağanüstü yüksek bir pay aldığını ve bu durumun sadece bağımsız geliştiricilere zarar vermekle kalmayıp, Steam’in işleyişini olumsuz etkilediğini iddia etmişti.

KOVİD ENGEL OLAMADI

ABD Washington Batı Bölgesi Bölge Mahkemesi, 16 Kasım’da Wolfire Games’in Valve’ın iş stratejisi hakkında tanıklık etmek üzere benzersiz bir konumda olduğuna ve bu durumdan dolayı Gabe Newell’in mahkemede ifade vermesine karar verdi. Newell, COVID-19’a yakalanma ihtimali nedeniyle uzaktan ifade verme talebinde bulunsa da mahkeme, bu talebi reddederek Newell’in ciddi bir hastalık riski altında olduğunu gösteren asılsız kanıtlar sunduğuna karar verdi. Ancak mahkeme, ifade sırasında tüm katılımcıların maske takmasını zorunlu kılarak, COVID-19 protokollerini sağlamaları talimatını verdi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx