WhatsApp, 6 telefondan daha desteğini çekiyor! İşte o cihazlar

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, gündelik hayatta ve iş hayatında kişilerin sıklıkla başvurduğu platform olarak karşımıza çıkıyor. Uygulamanın geniş bir cihaz yelpazesine sahip olması da bu popülerliği arttırıyor. Ancak uygulama, artık bazı telefonlarda desteklenmeyecek.

WhatsApp, Android 5.0 ve daha eski işletim sistemli cihazlarda çalışmayacak

WhatsApp, Android işletim sistemine sahip 6 akıllı telefondan daha desteğini çekiyor. 24 Ekim’den (yarın) itibaren WhatsApp, Android 5.0 ve daha eski işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda desteklenmeyecek. İşte desteğin çekildiği cihazlar;

  • Samsung Galaxy Note 4 
  • Samsung Galaxy S5
  • Google Nexus 7
  • Sony Xperia Z
  • LG Optimus G Pro 
  • HTC One

Öte yandan WhatsApp, kullanıcılarının deneyimini arttırmak adına birtakım yeniliklere başvuruyor. Platform son olarak kullanıcıların iki hesap arasında geçiş yapmalarını mümkün kılan bir özellik getiriyor. Geçtiğimiz günlerde Meta’nın sahibi Mark Zuckerberg, kullanıcıların iki hesap arasında geçiş yapmalarını sağlayan bir özellik tanıttı.

Platformun son günlerde dönemde hassas olduğu noktalardan birisi de gizlilik oldu. Bilindiği üzere WhatsApp, daha önce bir kez görüntülenen görsel paylaşım özelliğinin yanı sıra, süreli mesajları da getirdi. Çatı şirketi Meta, şimdi de bir süre sonra kendi kendine silinen sesli mesajlar üzerinde çalışıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx