Yandaş medya kıpırdanmaya başladı, yavaş yavaş hedefine kulüpleri oturtuyor

Tepkilere rağmen Cumhuriyet’in 100. yılında Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanacak olan Süper Kupa finalinin Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenmesine karar verildi.

29 Aralık’ta oynanması planlanan maça saatler kala Suudi yetkililer takımların sahaya Atatürk pankartı ve tişörtüyle çıkmasına izin vermeyince Fenerbahçe ve Galatasaray sahaya çıkmama kararı aldı.

Skandalın ardından kamuoyunda TFF ve iktidara yönelik tepkiler devam ederken, iktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet Gazetesi’nin Saray’a yakın yazarı Abdulkadir Selvi de Süper Kupa krizine dahil oldu.

ERDOĞAN’I SAVUNDU, TFF VE BAŞKANLARI SUÇLADI

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gelen eleştirilere tepki gösteren Selvi, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’e “Üç kuruş para uğruna bir spor olayını rezalete dönüştürdünüz, peki istifa etmeyi düşünüyor musunuz?” diye sordu.

Selvi, “Cumhuriyet’in yüzüncü yılında Süper Kupa’nın Samsun’da ya da Cumhuriyet’in başkenti olarak Ankara’da oynanması daha şık olurdu. İlk düğme yanlış iliklendi. Ondan sonra yanlışlar üst üste geldi” diye başladığı yazısında şunları kaydetti:

“Ama bundan kamuoyunun hiç haberi olmadı. Sanki Erdoğan, Suudi Arabistan rejimine söz vermiş, o nedenle iki güzide takımımız Arabistan’da maç yapmak zorunda kalmış gibi bir hava oluştu. Algı operasyonu başladı. Oysa sonradan ortaya çıktı ki Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerinin başkanlarına Süper Kupa maçını Suudi Arabistan’da oynamaları karşılığında 4 milyon dolar bir para kazanılacağı teklifini iletiyor. Başkanlar kabul ediyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da maçı Suudi Arabistan’da oynanmasını istemediğini Rıdvan Dilmen’in sözlerini hatırlatan Selvi, “Bu arada maçtan 1 ay önce paralar takımların kasasına giriyor. Kazanan takıma 2 milyon 400 bin dolar, kaybeden takıma 1 milyon 600 bin dolar verilecek. İki takıma 1 milyon 600 bin dolar ödeme yapılıyor. Maçtan sonra da kazanan takımın hesabına artı 800 bin dolar daha girecek. Bu arada Futbol Federasyonu’na ne kadar ödeme yapılacağını bilmiyoruz” diye yazdı.

“ŞİMDİ KONUŞMAYACAKSINIZ DA NE ZAMAN KONUŞACAKSINIZ?”

“Bakın bunca olay yaşandı. Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ağızlarını açıp tek bir kelime konuşmadılar. Şimdi susma zamanı mı?” diye tepki gösteren Selvi, “Mehmet Büyükekşi, Ali Koç ve Dursun Özbek buradan size sesleniyorum: Şimdi konuşmayacaksınız da ne zaman konuşacaksınız?” diye sordu.

Selvi, “Eğer bir olayda Mehmet Büyükekşi varsa bir kriz, Ali Koç varsa iki kriz demektir. Üç kuruş para uğruna bir spor olayını rezalete dönüştürdünüz. Peki istifa etmeyi düşünüyor musunuz?” diye sordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx