Yusuf’un jesti İtalyanların gönlünü fethetti

Uşak’ta oturan İtalya’daki Bologna Üniversitesi’nde  yüksek lisans eğitimi gören Yusuf Karataş, çok güzel anılarını bıraktığı İtalya’dan Türkiye’ye döndü.

Karataş, geçen ay İtalya’da 13 kişinin hayatını kaybettiği Emile Bologna Bölgesi’ndeki sel felaketini izledikten sonra duygularını içeren mektubu kaleme aldı ve eyalet Belediye Başkanı Stefano Bonaccini’ye gönderdi.

Karataş, “Bologna Üniversitesi’nde öğrenciydim ve üç yıl Bologna’da yaşadım. Emilia-Romagna’daki sel için tüm kalbimle üzgünüm. Biraz yardım gönderiyorum. Sana sarılıyorum. Her şey çok güzel olacak” diye yazarken, 50 euro’yu da zarfa koydu.

“İÇİ ISITAN KÜÇÜK JESTLER”

Belediye Başkanı Stefano Bonaccini de sosyal medyadan Karataş’ın mektubu ve gönderdiği paranın fotoğrafını “İçi ısıtan küçük jestler” notuyla paylaşırken binlerce beğeni aldı.

Yusuf Karataş, “İtalya benim ikinci memleketim. Türk vatandaşıyım ama kalbim ve dualarım hep İtalyan halkı ile beraber. Umarım insanlar kısa sürede eski güzel günlerine döner. Başkanın mektubumu yayınlaması beni çok onurlandırdı” dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir